Haber

ABD Adalet Bakanlığı, sızan belgelerle ilgili adli soruşturma başlattı

ABD Savunma Bakanı’nın Halkla İlişkilerden Sorumlu Yardımcısı Chris Meagher, Ukrayna-Rusya savaşına ilişkin 100’e yakın belgenin sosyal medyaya sızdırılmasının ardından basın toplantısı düzenledi. Meagher, ABD Adalet Bakanlığı’nın sızmayla ilgili adli soruşturma başlattığını belirtti.

ABD Savunma Bakanı’nın Halkla İlişkilerden Sorumlu Yardımcısı Meagher, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Belgelerin sızdırılmasını ciddiye aldıklarını ve soruşturmaların sürdüğünü vurgulayan Meagher, “Sızdırılan belgelerin boyutunu ve nasıl olduğunu araştırmaya devam ediyoruz. Nasıl ve kime daha yakından incelenmesi için adımlar atıldı. bilgi dağıtılır. Biliyorsunuz, çok hassas gizli materyallerin dağıtımı bizim çok ciddiye aldığımız bir şeydir. “Bu nedenle, bu konuyu çok ciddiye alıyoruz ve bu nedenle Bakan Lloyd ve Bakanlığın tüm dikkati bu konu üzerinde. Bu belgelerin sosyal medya sitelerindeki dolaşımını inceliyor ve değerlendiriyoruz.”

ADALET BAKANLIĞINDAN CEZA SORUŞTURMASI

Belgelerin sızdırılmasının ulusal güvenlik açısından önemli bir risk oluşturduğunu vurgulayan Meagher, “Adalet Bakanlığı adli soruşturma yürütüyor. Daha önce de belirttiğim gibi bu belgelerin internette dolaşırken çok büyük tehlike teşkil ettiğini vurgulamak isterim. ulusal güvenlik için ciddi bir risk ve dezenformasyon yayma potansiyeline sahip.” kullanılmış.

haber-sivasli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu