Haber

Aktifoğlu: Türk Bayrağını yok sayanları da yok sayıyoruz!

Tarık ŞEKER / BURSA (İGFA) –CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun başdanışmanı Nuşirevan Elçi’nin PKK’nın yayın organı Rudaw TV’de yaptığı röportajda CHP genel merkezinde dalgalanan Türk bayrakları ile hem yerel yönetimlerin hem de özerkliğin ilanına ilişkin yansımalar adeta büyüyor. çığ.

Büyükelçinin Türk Bayrağını yok sayan duruşuna ve özerklik telaffuzuna tepki olarak Batı Asya Araştırmaları Enstitüsü (BAAE) Başkanı Prof. Dr. Mahmut Yardımcıoğlu’ndan geldi.

Elçi’nin PKK’nın yayın organında yer alan röportajını “bencillik” olarak değerlendiren Yarımoğlu, röportajda Türk bayraklarının indirilmesini “Türk ve Türkiye düşmanlığının işareti” olarak yorumladı.

Büyükelçinin bu davranışının asrın Türkiye skandalı olduğunu ifade eden Yardımcıoğlu, “Bayrağımıza ve mukaddes varlıklarımıza saygı göstermeyene biz de saygı duymuyoruz. Şanlı kızıl bayrağımız uğruna, bu kutsal toprakları canları pahasına vatan kılan kahraman şehitlerimizi yok sayanları yok sayacağız. Bu insanlar bunu sandıkta size ödetecekler” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu