Teknoloji

Apple, iOS 18’i Bugüne Kadarki En İddialı Sürüm Haline Getirmek İçin Kolları sıvadı (Sonunda Oldu!)

Bu haftanın başlarında Bloomberg, teknoloji devi Apple’ın iOS 17’deki hatalardan etkilendiğini bildirdi. iOS 18’i geliştirmeyi durdurdu bildirmişti. Ancak şirketin bu tür hatalara odaklanması, bir sonraki iOS sürümünü tamamen geliştirmesine engel olacağı anlamına gelmiyor.

Ünlü Apple analisti Mark Gurman,Bloomberg’in Açılış bülteni konuştu. Gurman, Apple’ın bir sonraki iOS sürümü hakkında “iddialı ve ilginç” ifadelerini kullandığını belirtti. Uzun süredir benzer bir tasarım çizgisi izleyen Apple, iOS 18’de köklü değişikliklere gidecek gibi görünüyor.

Şirket, son iOS 14 ile birlikte önemli değişikliklerden biri olan ana ekrana widget ekleme özelliğini kullanıma sundu.

Şirketin iOS 18 ile birlikte ne tür yenilikler getireceğine dair bilgilerin bilinmediğini belirten Gurman, işletim sistemindeki büyük değişikliklerin ise geçtiğimiz birkaç yılda getirdiği belirli özelliklerin ardından geleceğini söyledi. iOS 7’deki büyük değişikliklerle Farklı bir tasarım çizgisine geçişBirkaç değişiklik dışında Apple sanki uzun yıllardır aynı arayüzü kullanıyormuşuz hissini vermeye başladı.

Gürman, bültende şu ifadelere yer verdi:

“Apple, 2024 sürümü için daha zorlu bir görevle karşı karşıya. Birkaç yıl boyunca iOS’ta yapılan mütevazı boyutlu güncellemelerden sonra, iPhone ve iPad yazılımının bir sonraki sürümü nispeten çığır açıcı olabilir. Apple’ın üst yönetimi güvenlik konusunda şirket içinde çalışıyor ve yeni işletim sistemlerini önemli yeni özellikler ve tasarımların yanı sıra performans iyileştirmeleriyle ‘iddialı ve ilginç’ olarak nitelendirdi.”

Her yıl elma WWDC’de Etkinliklerinde iOS sürümünün tanıtımını yapıyor. Eylül 2024’te düzenlenmesi beklenen WWDC etkinliğinde İOS 18’i göreceğiz.Ancak Apple’ın o zamana kadar kararlarını değiştirip değiştirmeyeceği merak konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu