Yaşam

Büyük Kurt Hazinesi adlı çocuk tiyatrosu az seyirciyle buluştu

Keçiören Belediyesi Genç Tiyatro Akademisi tarafından sahneye konulan Büyük Kurt Hazinesi adlı çocuk tiyatrosu, Keçiören Necip Fazıl Kısakürek Tiyatro Salonu’nda seyircisiyle buluştu. Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok’un da rol aldığı oyun, minik tiyatroseverler tarafından ilgiyle izlendi.

Maç sonunda ailelere ve çocuklara hitaben bir konuşma yapan Başkan Altınok, “Keçiören’de çocuklarımız çok şanslı. Onlar için kurduğumuz tesisleri ücretsiz olarak sunuyor, çiçeklerimizi ve meleklerimizi geleceğe hazırlıyoruz. Parklar, spor tesisleri, halı sahalar ücretsiz hizmet vermektedir. Tiyatro akademimiz yaz tatilinde de kültürel ve sanatsal faaliyetlerde bulunmaları için güzel bir oyun sergilediler. Oyunumuzu izlemeye gelen ailelerimize, çocuklarımıza ve tiyatro ekibimize teşekkür ediyorum” dedi.

Koca Kurt Hazinesi her hafta sonu ilçedeki Necip Fazıl Tiyatro Salonu’nda seyirciyle buluşmaya devam edecek. Tiyatroya gitmek isteyenler belediyeden randevu alarak oyunun gün ve saatini belirleyebilecekler.

 

OYUNUN KONUSU

Doli ve Fırfır, Büyük Kurt’un efsanevi hazinesini aramak için Büyük Kurt’un mağarasına gizlice girerler ama orada yalnız değildirler, değerli bir hayvan olan Kung fu kaplanı Tigo, Büyük Kurt’un mağaradaki hazinesini aramaya gelmiştir. Yarışmanın ardından kıyasıya bir rekabet onları bekliyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu