Haber

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol: Başkanımız Müthiş Bir Performans Gösterdi

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçim kampanyası sürecinde en çok çalışan kişi olduğunu belirterek, “Bu yaşta bile 60-70 günlük kampanyaya çoğu zaman serumlarla dayandık ama liderimiz yaşına rağmen harika bir performans sergiledi.Başkanımızın genel başkanlığını asla tartışmaya açmayacağız,başkanımızın yanında olacağız,başkanımızın yanında olacağız, içeride bir çatışma ve tedirginlik oluşmasına izin vermeyeceğiz. parti” dedi.

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, CHP Elazığ İl Başkanlığı’nda seçim sonuçlarına ilişkin basın açıklaması yaptı. Erol dedi ki:

“BUNDAN SONRAKİ SEÇİMLERE BAKACAĞIZ”

“Bir ayda iki önemli seçim yaşadık. Birincisi 14 Mayıs’ta 28. Dönem Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimi, 28 Mayıs’ta da iki cumhurbaşkanlığı seçimi yapıldı. Elbette her seçimin sonucu farklı değerlendirilebilir ama Elazığ’da ülkemizin gerçekleri 28 Mayıs’ta hem TBMM’de hem de Cumhurbaşkanlığı seçiminde Türkiye genelinde rekorlar kıran teşkilatımızın birlik, beraberlik ve gücünü anlatan bir hikaye yazdık. Bundan sonra da çalışmalarımızın takipçisi olacağız. Bu sürecin takipçisi olarak önümüzdeki seçimlere hazırlanacağız.

“GENEL BAŞKANIMIZ MUHTEŞEM PERFORMANS VERDİ”

Cumhuriyet tarihimizin seçimleri demokratik bir kültürdür, demokratik bir gelenektir. Her seçimin kendi kazananı ve kaybedeni vardır ama sonucun prestijiyle millet iradesi ne ise onu korumak, tanımak ve saygı duymak vatandaş olarak sorumluluklarımızdan biridir. Şunu söyleyeyim; Teşkilatımız buradayken bu seçim döneminde en çok çalışan kişi sayın genel başkanımızdır. İnanılmaz bir performansla çalıştı. Türkiye’deki sorunların analizi, ürettiği politikalar, söylemler, mitingler, geziler, programlarla ilgili inanılmaz bir kampanya yürüttü. Biz bile bu yaşta 60-70 günlük bir kampanyada defalarca serumlarla ayağa kalktık ama genel liderimiz yaşına rağmen muhteşem bir performans sergiledi.

“Gelecekten umutsuzluğa kapılmaya gerek yok”

Alınan oylara baktığınızda elbette seçimin sonucunu kazanmak ya da kaybetmek olarak yorumlamak gerekiyor ama sonuca baktığımızda da gelecekten umutsuzluğa kapılmaya gerek yok. Bu bir seçim. Seçimler ya kazanılır ya da kaybedilir. İlişkileri, kuralları ve koşulları çok farklı olabilir ama şunu söyleyebilirim; Öncelikle başkanımı tebrik ederim. Sonucun prestijiyle, elinden gelenin en iyisini düzgün çalışma, iyi niyet ve inanılmaz performansla yaptı. O çalışmanın sonucunda seçimi kazanmış olsaydık, Türkiye için başka bir gelişme, daha liberal bir Türkiye, hak, hukuk ve adaletin daha kurumsallaştığı bir Türkiye olacaktı.

“CUMHURBAŞKANI GENEL BAŞKANLIĞINI TARTIŞMAYA AÇMAYACAĞIZ”

Genel liderimizin genel başkanlığını asla tartışmayacağız. Genel liderimizin yanında olacağız, onu destekleyeceğiz. Genel liderimizin bu işteki samimiyetine, yeterli niyetine ve çalışkanlığına güvendiğimiz için parti içinde bir kaosa, bir yaygara çıkmasına asla izin vermeyeceğiz. Elazığ teşkilatı olarak bu anlamda inancımız tamdır. Ben de Sayın Başkanı tebrik ediyorum. Sonuç olarak ülkemizin 13. Cumhurbaşkanı seçilmiştir. Yeni dönemde Türkiye’de kurumların ve yasaların geçerli olduğu, 85 milyon vatandaşımızın vatandaşlık haklarının eşit olduğu, insanların ötekileştirilmediği, ayrıştırılmadığı, devletin liyakatle yönetildiği bir dönemi temenni ederim. bu konudaki dileklerimi de iletiyorum.

“ELAZIĞLI HALKI BİZE İŞLERİ DENETLEME YETKİSİ VERDİ”

Sonucun prestijiyle de üzerimize çok büyük bir yük bindirildi. Elazığ seçmeni şuna karar verdi; Ben bir kez daha ülke yönetimi konusunda Cumhur İttifakı’na yetki veriyorum ama Cumhuriyet Halk Partisi’nde bir milletvekili olarak onların çalışmalarını denetleme, takip etme, yürütme, meseleleri takip etme yetkisini bize verdi. Elazığ mevkiindeki siyasetçilerin bu Elazığ’da. Milletvekilleri olarak geçmişte olduğu gibi geçmişte de Elazığ’ın sesi ve vicdanı olmaya devam edeceğiz. Elazığ’ın sorularını TBMM’de, ulusal basında ve Elazığ kamuoyunda seslendirmeye devam edeceğiz. sahibi olmaya devam edeceğiz. Kimse paniğe kapılmasın. Yeni seçilen arkadaşlarımızı da sürece dahil etmek için daha çok çalışacağız. Daha çok gelip gideceğiz. Daha çok çalışacağız. Bundan sonraki dönemin hem şehrimiz hem de ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum. Kurumuma da şunu söylüyorum; üzülmeyin, cesaretiniz kırılmasın. Değerli olan, sıkı çalışmanızın ödüllerini gerçek biçimde görebilmenizdir. Elazığ teşkilatı adına konuşuyorum. Biz üzerimize düşeni yaptık, 14 Mayıs’ta da yaptık ve başardık. Ve 28 Mayıs’ta yaptık.

“ELAZIĞ’TA TARİHİ BİR REKOR KIRDIK”

14 Mayıs’ta tarihi bir rekor kırdık. Hem Meclis’te hem de Cumhurbaşkanlığı’nda oylarımızı ikiye katladık. Bu, Türkiye’deki birçok köşe yazarının paylaştığı bir iddiaydı. Elazığ’da siyasi sonuçlar 28 Mayıs’ta yeniden tüm baskılara, devletin tüm gücünü kullanmasına rağmen oylarımızı yeniden artırdık. Yani değerli Cumhurbaşkanı adayımız, Genel Önderimiz Kemal Kılıçdaroğlu; 14 Mayıs – 28 Mayıs tarihleri ​​arasında oylarını artırarak devam etti. Cumhurbaşkanımız yüzde 70 alırken o oyunu 2 bin civarında artırdı ama biz yüzde 28 olan oyunu 29.70’e çıkardık. Yani baktığınız zaman Elazığ yine Türkiye ortalamasında en çok oy artan illerden biri oldu. Bunda emeği geçen tüm parti teşkilatıma teşekkür ediyorum. Bu demokrasinin gereğidir. Seçim sonuçları hepimiz için kabul edilebilir. Önümüzdeki dönem oylarımızı nasıl artırabiliriz? Önümüzde hem Elazığ bazında, hem Türkiye bazında bir yerel seçim var, hem de aldığımız belediyeleri yeniden nasıl seçtirebiliriz, ne olacak diye yeni bir planlamaya ve yapılanmaya ihtiyaç var. Alacağımız belediyelerle ilgili nasıl bir strateji izlememiz gerekiyor. Ben sonucun prestijiyle yine bu şehirden seçilmiş bir milletvekili olarak hem şehrimin hem de teşkilatımın her zaman yanındayım. Ülkemiz için hayırlısı diyorum. Ülkemiz için hayırlı olur diyorum ama son kez şunu iletmek istiyorum. Sayın genel başkanımızın bu kampanya süresince samimiyetine, çalışkanlığına, bilgisine ve dehasına güvenimiz tam olduğundan, her kural ve koşulda değerli genel liderimizin yanında ve arkasındayız. Bu konuda kimsenin şüphesi olmasın. Genel liderimizin başkanlığını parti içinde asla tartışmaya açmayacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu