Haber

CHP Genel Merkezi’nde Öztrak ve Özkoç arasında ‘görevlendirme’ kavgası

CHP’de ‘değişim’ tartışmaları sürerken parti içinde de gerginlik yaşanıyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “örgütten sorumlu koordinatörlük” görevine Engin Özkoç’u ataması Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak’ın tepkisini çekti.

İddiaya göre iki isim seslerini yükselterek birbirleriyle tartıştı.

Halk TV’den Seyhan Avşar, CHP’den elde ettiği kulis bilgilerini yazdı. Buna göre iki ismin karşı karşıya gelmesi partinin gündemi haline geldi.

“İLK KEZ BU KADAR BÜYÜK BİR GERİLİM OLDU”

Avşar, “Olay o kadar büyüdü ki Engin Özkoç ile Faik Öztrak arasında tartışma çıktı ve bu tartışmada Özkoç sesini yükseltti. Özkoç ile Öztrak’ın ilişkisinin pek iyi olmadığı CHP’yi takip eden tüm gazetecilerin bildiği bir gerçek. böyle bir gerilim var ilk kez tanık olunuyorsöz konusu.

Kavganın parti teşkilatındaki sorundan kaynaklandığını dile getiren Avşar, Kılıçdaroğlu’nun Özkoç’a verdiği ‘örgütten sorumlu koordinatörlük’ görevinin ardından bir grup milletvekiliyle görüştüğünü söyledi.

ÖZKOÇ’A VERİLEN MİSYONA KARŞI ÖZTRAK

“Aldığım bilgiye göre Özkoç, bu görüşmeyi sadece milletvekilleri ile değil, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile de paylaştı.” Avşar, “İmamoğlu, Özkoç’un bu göreve gelmesinin değerli bir adım olduğunu ancak sorunları çözmeye yetmeyeceğini belirtti. Özkoç’un yeni görevi birkaç gün önce basına yansıdı. Ancak Kılıçdaroğlu’nun onaylamadığını öğrendim. şimdi bu misyonun atama yazısı.En büyük muhalefet Faik Öztrak’tı.Kılıçdaroğlu’na devrettiklerini ifade ettiler.” sözlerini kullandı.

KAYNAK: KAMU TV

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu