Haber

Depremden sağ kurtulan pilot çift tahliye çalışmalarında görev alıyor

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Kara Havacılık Komutanlığı’nda görev yapan Kara Pilot Yüzbaşı Merve Nergiz ve eşi Kara Pilot Yüzbaşı Kenan Nergiz’in depremden sağ kurtularak çocuklarını hızla Ankara’ya gönderdikleri belirtildi. görevlerine döndüler.

“Milletimiz için kendi sorunlarını hiçe sayan kahramanlarımızla gurur duyuyoruz”

Her iki pilotun depremin ilk anından itibaren Malatya ve Adana’da depremzedelere yardım ulaştırmaya ve yaralıları tahliye etmeye devam ettiği vurgulandı.

açıklamada, “Milletimiz için kendi sorunlarını hiçe sayan tüm kahramanlarımızla gurur duyuyoruz. İyi ki varsınız.”kelimeler yer aldı.

“Bıkmadan çalışmaya devam edeceğiz”

Kara Pilot Yüzbaşı Merve Nergiz, Malatya 2. Ordu Havacılık Alay Komutanlığı Saha Harekat Taburu’nda arama kurtarma pilotu olarak görev yaptığını belirterek, şunları söyledi:

Öncelikle tüm milletimizin başı sağolsun. Depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. TSK olarak canımızdan başlayarak afet bölgesinde var gücümüzle çalışıyoruz. Hatay Serinyol Hava Görev Komutanlığında görevdeydim ve eşim ve çocuklarım Malatya Yeşilyurt’taki evimize sıkışıp bu büyük depremden sağ kurtuldu. Asker olarak yetiştirildik ve görev önceliğimizdir. İşte tam da bu yüzden telefonda çocuklarımın ve ailemin durumunun iyi olduğunu öğrendik ve eşimin ve ailemin koordinasyonunda hemen çocuklarımızı Ankara’ya gönderdik. Akabinde ilk günden itibaren eşim Kara Yüzbaşı Kenan Nergiz Malatya bölgesinde, ben ve ekibim Adana’da diğer silah arkadaşlarımla birlikte görev icra ederek vatandaşlarımızı tahliye ve yardım ulaştırmaya devam ettik. onlara. Türkiye tek yürek olarak yaraları sarmaya devam ediyor. Bizimle aynı durumda olan birçok aile olduğunun farkındayız. Devletimizin her bir sivil ve askeri mensubu olarak görevimizi yılmadan, yılmadan yapmaya devam edeceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu