Haber

Diyarbakır’da 2’si görevden alındı, 3 yeni başkan yardımcısı seçildi

Diyarbakır’da seçimlerden sonra belediyelerde görevin devir alınması ile yeni yönetimler kuruluyor. Yenişehir Belediyesi’nde kayyım döneminin 2 başkan yardımcısı görevden alındı, yerlerine meclisten 3 başkan yardımcısı seçildi.

Cega Medya’dan Ferit Aslan’ın haberine göre; Diyarbakır merkez ilçelerinde DEM Partili başkanların görev başlaması ile belediyelerin yeni yönetimleri de şekillenmeye başladı. Merkez Yenişehir Belediyesi’nde kayyım döneminde başkan yardımcısı olan Remzi Tekin ve Mustafa Temel’in yeni yönetim tarafından başkan yardımcıları kadroları alındı.

Yenişehir belediyesinin yapılan ilk meclis toplantısında ise, eş başkan Mehmet Ergün, Heval Demiralp ve Ziya Gökalp belediye başkan yardımcısı seçildi.

Yenişehir Belediyesi’nde yeni yönetim, seçimden bir gün önce Cumartesi günü kayyım tarafından işe alındığı tespit edilen 3 kişinin de aralarında olduğu 6 kişinin işine son verildi.

Belediye eş başkanı Mehmet Ergün, hiç bir çalışanı işten etmek gibi bir durumun söz konusu olmadığını belirterek, “Seçimden bir gün önce hem de tatil gününde kayyım tarafından işe alınan 3 kişiyi tabi ki işten çıkaracağız. İncelemelerimiz sürüyor. Biz çalışan ve görevini yapan insanları işlerinden etmeyeceğiz. Usulsüz ve yasaya aykırı işe alınanları inceleyeceğiz” dedi.

(HABER MERKEZİ)

polatelihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu