Haber

Elazığ’da ağır hasarlı binaların yıkımı sürüyor

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen ve birçok ili etkisi altına alan depremin izlerini silmek için çalışmalar sürüyor.

Hasarlı illerin ortasında yer alan Elazığ’da hasarlı binaların yıkım çalışmaları sürüyor.

Bu kapsamda kent genelinde ağır hasarlı binaları bir an önce yıkmak için çevre güvenliğini alan firmalar çalışmalarını sürdürüyor.

Hasarlı binalar yıkılıyor, TOKİ konutları yükseliyor

Uğur Coşkun, Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta depremden etkilenen binaların yıkımını gerçekleştirdiklerini bildirdi. “Merkezde birçok mahallede yıkım çalışmaları yürütüyoruz. Amacımız vatandaşlarımızı rahat ettirmek. Elazığlı vatandaşlarımıza verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz. Vatandaşlarımızdan biraz sabırlı olmalarını rica ediyoruz. Makinalarımız sürekli çalışmaktadır. Meşakkatli bir süreç, vatandaşlarımız tozdan dolayı strese girebiliyor, havaların da etkisiyle işler biraz zorlaşıyor.

Vatandaşlarımızdan biraz daha sabırlı olmalarını rica ediyoruz. Ülkemizde ağır hasarlı binalarla ilgili genel bir sorun var. Ağır hasarlı binaların olması ve yeni bina sayısının bir anda azalması istenmeyen bir durumdu. 11 ilde ağır hasarlı binaların bir an önce yıkılması gerekiyor. Burada birçok bina yıkıldı. Bu İster istemez kira fiyatlarını etkiledi.

İnşaat sektörü arz ve talebe yetişemez hale geldi. Yıkılan binaların yerine devletimiz hızla müdahale ederek TOKİ evleri yapmaya başladı. TOKİ konutları bittikten sonra kira fiyatlarının daha çabuk dengeyi bulacağını düşünüyoruz” dedi.söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu