Haber

Esnafın KDV oyununa Mehmet Şimşek’ten jet yanıt: Takip edilecek

Sosyal medya hesabından bir genç “Kısa bir hırsız/dürüst esnaf hikayesi”açıkladı, KDV oyununu ortaya çıkardı.

İstanbul’da her gün gittiği dönerci ve lokantadaki deneyimlerini paylaşan genç görsel olarak sunduğu cipslerle tezini destekledi.

Hazine ve Maliye Bakanı tarafından paylaşıldı

Sosyal medyada çok konuşulan genç, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in de dikkatini çekti.

Bakan Şimşek, gencin hikayesini aktararak, şunları söyledi: Duyarlılığınız için teşekkür ederiz. Bu ve benzeri konular Hazine ve Maliye Bakanlığının ilgili birimleri tarafından takip edilecektir.”sürüm düşürme

İçeceğe KDV’yi %1’e düşürün

İşte o hikaye:

İki gündür dışarıda yemek yiyorum. Büronun çevresinde çok sevdiğim ama ahlaksızca sürekli fiyat yükselttiği için nadiren gittiğim bir dönerci var. Dün gidip fiyatını sormadan duble lavaş dürüm aldım. En son 65 TL iken ben gittiğimde 80 TL oldu. En azından vergi ödesinler diye kartla ödedim. Dışarı çıktığımda makbuza baktım ve KDV’yi (içecek) %1 olarak indirdiklerini gördüm.

dürüst esnaf

Bugün tam da Çağlayan Meydanı’na yakın Pehlivan Restaurant’a gittim. Üç çeşit yemek (hindi yemeği, pilav, cacık) için 120 TL ödedim. KDV’yi dürüstçe %10 (gıda) olarak kestiler. Sıradan bir dönere 80 TL ile bir erkek menüsüne 120 TL vermeyi kıyaslamayacağım, arz ve talep bu. İnsanlar, erkeklerin ahlaksızca artış üstüne artış yaptığı tüm olasılıklara rağmen satın alıyor.

“Tek çözüm boykot”

Kesin olan bir şey var ki, günde en az 100-150 bin lira ciro yapan ama doymayan, pervasızca hırsızlık yapan bu dönerciden bir daha alışveriş yapmayacağım. Ve son olarak %3000 kar marjı ile çalışan ve fırsat buldukça sürekli zamdan ve zamdan bahseden esnafı boykot edin. Tek analiz boykottur.

haber-pazarlar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu