Haber

Havuzda elektrik akımına kapıldı, kurtuldu: O anlar kamerada

Havuzda elektrik akımına kapıldı, kurtuldu: O anlar kamerada

MERSİN – Mersin Erdemli’de bir kişi temizlemek istediği evinin havuzuna elektrik akımına kapıldı. 2 gün hastanede yoğun bakımda kalan Saip Ersin, büyük ölçüde sağlığına kavuştu. Olay anı saniye saniye güvenlik kamerasına yansıdı.

Olay, Erdemli ilçesi Karakeşli Mahallesi’nde meydana geldi. Sürücü Saip Ersin izin gününde evinin bahçesindeki havuzu temizlemek istedi. Havuzun etrafında bir süre dolaştıktan sonra suyun alçaldığını görünce havuza inmek için metal merdivenlere yöneldi. Havuza inerken elinde tuttuğu merdivende bir anda elektrik akımına kapılan Ersin, ayakta dururken dondu ve bir süre sonra baygın halde dibinde su bulunan havuza düştü. Evdeki elektriğin komşuları tarafından kesilmesi sonucu havuzdan çıkarılan Ersin, ardından Faziletli Devlet Hastanesine kaldırıldı. 2 gün hastanede yoğun bakımda tedavi altına alınan Ersin, büyük ölçüde sağlığına kavuştu.

“2 gün hatırlamıyorum”

Saip Ersin, yaşananları anlatarak, “Evimin havuzunu temizliyordum. Topraklama düzgün olmadığı için merdivenlerden inerken ayaklarım havuza ve suya değdiği anda elektrik akımına kapıldım. Kesinlikle bayıldım. bir süre akıntıya kapıldım sonra ne olduğunu hatırlamıyorum suya düştüm bir süre bayıldıktan sonra komşular gelip onu çıkardılar 112’yi aradılar acile götürüldüm kurtarıldım 2 gün yoğun bakımda kaldı 2 gün ağır bakım süreci geçti ondan sonra 2 günü hatırlayamadım evime gittiğimde güvenlik kamerasını izledim güvenlik kamerasını izleyince yaşadıklarım “Elektrik kaçağı topraklama hattının daha düzgün yapılmasını önerdiğimi söylemek istiyorum. Havuzlarda oluşabilecek kaçaklara karşı daha dikkatli olmak istiyorum. Allaha şükür sağlığım yerinde. Devlet hastanesindeki sağlık çalışanları başta olmak üzere sağlık çalışanlarımıza çok teşekkür ediyorum.”

Bir süre havuza girmenin yeterli olmadığını söyleyen Ersin, yumuşatma işleminin tamamlanmasının ardından yaklaşık 10 gün içinde işine başlayabileceğini de söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu