Haber

Kızılay’dan Afet Mağdurlarına 70 Milyon Alışveriş Kartı

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki depremin ardından yaralar sarılmaya devam ediyor. Kızılay, deprem bölgesindeki illerde kalan veya farklı illere tahliye edilen vatandaşların gıda ve tüketim mallarına daha kolay ulaşabilmesi için ilk etapta toplam maliyeti 70 milyon olan 140 bin alışveriş kartı dağıtacak.

10 ilde yıkıma neden olan depremin yol açtığı tahribatın onarımına devam edilirken, Kızılay yaptığı birçok yardımın yanı sıra depremden etkilenen vatandaşlara ve farklı yerlere tahliye edilen afetzedelere yardımda bulundu. gıda maddeleri ve hijyen malzemeleri gibi temel ihtiyaçlarını kendi tercihleri ​​doğrultusunda en yaygın zincir ve en yakın zincir mağazalardan karşılamaktadır. Kart” uygulaması başlatılır.

İlk etapta 7’si afet bölgesindeki illerde zincir marketlerin faaliyet gösterdiği illerde olmak üzere toplam 76 ilde tahliye edilen afetzedelere 70.000.000 TL değerinde 140 bin “Kızılay Alışveriş Kartı” dağıtılacak.

Kızılay Şubeleri Alışveriş Kartları Dağıtacak.

Kartlar Türk Kızılayı İl Merkez Şubeleri tarafından tahliye alanlarında afetzedelere ve iş yeri açılmayan iller dışındaki afetzedelere dağıtılacak. Ancak mağdurların bu kartlardan yararlanabilmesi için bazı kriterler olacaktır. Tespit edilen afetzedeler, kartlarını almak için Kızılay Şubelerine başvurabilecek.

Afetzedelere verilecek kart sayısı hanedeki kişi sayısına göre değişebilmektedir. Mağdurlara kartla birlikte kartın kullanımına ilişkin kılavuz/broşür dağıtılacaktır. Kartların son kullanma tarihi 01.05.2023 olacaktır.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

ardanucajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu