Haber

Mersin Büyükşehir Belediyesi Çocuk Gelişim Merkezi’nde Sevgililer Günü Kutlaması

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Halkkent Çocuk Gelişim Merkezi’nde eğitim gören çocuklar, 14 Şubat’ı aileleriyle birlikte kutladı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Halkkent Çocuk Gelişim Merkezi’nde eğitim gören çocuklar, 14 Şubat Sevgililer Günü’nü aileleriyle birlikte kutladı. Bir süredir öğretmenleriyle birlikte özel güne hazırlanan çocuklar, hazırladıkları gösterileri annelerine sundu. Etkinlikte Mersin Kadın Kooperatifi Lideri Meral Seçer de ailelerin mutluluğunu paylaştı.

Etkinlikte çocuklar, öğretmenleriyle birlikte sevgi duvarı oluşturarak annelerine söylemek istediklerini mektuplarla yazıp duvara asarak annelerine duygusal anlar yaşattı. Mandalalar hazırlayıp ikramlarla sohbet ederek keyifli vakit geçiren aileler, kucaklaşmanın ve paylaşmanın keyfini doyasıya yaşadıkları sevgi dolu bir gün geçirdi.

Mersin Kadın Kooperatifi Başkanı Seçer, Halkkent Çocuk Gelişim Merkezi’nden yararlanan annelerle bir araya gelmekten mutluluk duyduğunu belirterek, Büyükşehir Çocuk Gelişim Merkezlerinin oldukça güvenli bir ortama sahip olduğunu söyledi. Seçer şunları söyledi:

“Öğretmenler burada çocuklarımıza gerekli özeni ve önemi gösteriyor. Çocukların özgüvenleri gelişiyor, paylaşmayı ve birlikte hareket etmeyi öğreniyorlar. Bunun eğitmenler eşliğinde olması çok avantajlı. Bunun etkisi ergenlik ve yetişkinlik dönemlerinde belirginleşiyor. , altyapı da burada oluşuyor. Mersin Büyükşehir Belediyesi, Kadın ve Aile “Hizmetler Daire Başkanı Şerife Hanım’a ve tüm eğitmenlerimize teşekkür ediyorum. Hepinizin Sevgi Günü kutlu olsun.”

Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Çocuk Gelişim Merkezleri Eğitim Koordinatörü Özlem Tanışık, 14 Şubat Sevgililer Günü’nde Halkkent ve Adile Teyze Çocuk Gelişim Merkezlerinde eş zamanlı etkinlikler düzenlediklerini kaydetti. Tanışık şu bilgileri verdi:

“Ebeveynlerimizle bir paylaşım çemberi oluşturduk. Onlarla resim yaptık. Aşk üzerine sohbet ettik. Öz şefkat çalışması yaptık. Sevginin kendi içimizden, merkezden başlayıp diğer kimliklerimize nasıl yayıldığını konuştuk. Bu süreçte Bu süreçte çocuklarımız ebeveynlerine kartlar hazırlayıp onlara mektuplar yazdılar. Aşk kavramını anladılar. “Aşkın yarattığı etki ve duyguyu, anne-babalarını ve sevgiyi düşündüklerinde akıllarına gelenleri ifade eden notlar yazdılar ve onlara mektuplar yazdılar. mektuplarıyla birlikte onları anne ve babalarına gönderdik.”

Çocuğu Halkkent Çocuk Gelişim Merkezi’nde eğitim gören Özlem Karaağan, etkinliği çok beğendiğini belirterek, şunları söyledi:

“Mandala etkinliği yaptık. İlk defa yaptım ama çok keyif aldım. Evde kızımla yapmayı planlıyorum. Çalıştığım için farklı kalıyoruz ve kızım bu aralar hep bana sarılmak istiyor.” ve sevgisini bu şekilde gösteriyor. Notta ‘Sarılın bana’ yazıyordu. Çok eğlendim, çok.” “Ben de çok duygulandım. Burası belediyenin kreşi değil, özel bir yer gibi. Bu kadarını hiç beklemiyordum, çok beğendim.”

Etkinliği çok eğlenceli bulduğunu belirten anne Sümeyye Yeter, “Etkinlik beni duygulandırdı. Çocuğumdan sevgi kartı almak beni çok mutlu etti. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Etkinliğe ilk kez katılan annelerden Büşra Karakuyu, “Çok güzeldi, çok mutlu olduk. Kızım burada çok mutlu ve huzurlu. O burada mutlu ve huzurlu olunca biz daha çok heyecanlanıyoruz” dedi. Kızımı buraya göndermeden önce diğer kreşlerle de görüştüm. Kızım beni çok seviyor. Herkes ‘Kızın seni asla bırakamaz’ dedi ama biz bunu bir hafta gibi kısa bir sürede çözdük. Öğretmenlerime teşekkür ediyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu