Haber

RTÜK, Halk TV ve Tele1’e 5’er programı durdurma cezası verdi

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Halk TV ve Tele1’e program durdurma üst sınırından 5’ererer olmak üzere idari para cezası verdi.

RTÜK’ten yapılan açıklamaya göre, bugün yapılan Üst Kurul toplantısında, AFAD’ın engellediği FOX TV’de yayınlanan “Orta Sayfa” programında moderatörün açıklamaları nedeniyle yayıncı kanala üst sınırdan idari para cezası verildi. yardım.

“Yayın hizmetleri, Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığına ve bağımsızlığına, devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne, Atatürk ilke ve inkılaplarına aykırı olamaz.” Halk TV’nin üst sınırın 5 katı üzerinde yayından kaldırılmasına ve hükme aykırı olduğu gerekçesiyle üst sınırdan idari para cezası uygulanmasına karar verildi.

Ayrıca bölgede “sistematik yağma ve hırsızlık iddiaları” nedeniyle aynı kanala üst sınırdan idari para cezası verildi.

Tele1’e üst sınırdan cezalar

Üst Kurul toplantısında kanala, Tele1’in “18 Dakika” programının yayın ilkelerini ihlal ettiği gerekçesiyle üst sınırdan idari para cezası ve üst sınırdan 5 kez program durdurma cezası verildi.

Aynı kanalın “Forum” programında ise, asılsız kulaktan dolma bilgileri doğruymuş gibi aktardığı için üst sınırdan idari para cezası uygulandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu