Haber

SİVAS’TA AHŞAP SOSYAL TESİS BİNASI, ALEV ALEV YANDI

SİVAS’ta, parkın içinde yer alan boş ahşap toplumsal tesiste çıkan yangın, itfaiye gruplarınca denetim altına alınarak söndürüldü. Bina, kullanılamaz hale geldi.

Yüceyurt Mahallesi yakınlarındaki 27 Haziran Öğretmenler Parkı içinde kalan ve boş olan 2 katlı toplumsal tesiste yangın çıktı. Daha evvel restoran olarak kullanılan lakin işletmecinin çıkmasıyla 1 yıldır boş kalan ahşap binayı, kısa müddette alevler sardı. İhbarla bölgeye çok sayıda itfaiye ve polis takımı sevk edildi. İtfaiye takımları, binanın tümünü saran alevleri denetim edebilmek için vakte karşı çaba verdi. Grupların müdahalesiyle yangın, yaklaşık 1 saatte denetim altına alınarak söndürüldü. Yangının çıkış nedenini belirlemek için de çalışma başlatıldı.

Sivas Belediye Lider Yardımcısı Kayhan Işık “Belediyemizin daha önce boşalttığı binada henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Bina tamamen ahşaptan imalat olduğu için müdahale biraz zaman aldı. Arkadaşlarımızın can siperane mücadelesi ile kontrol altına aldık. Kimseye bir zarar geldi. Binamız boştu, tesellimiz kimsenin zarar görmemesi” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu