Teknoloji

Sony, PlayStation Plus abonelik fiyatlarının neden bu kadar arttığını ilk kez açıkladı

Geçtiğimiz ay Sony, PlayStation Plus üyeliğinde üç abonelik planının olduğunu duyurdu ( Temel, Ekstra ve Premium) yıllık fiyatlarını yüksek oranlarda artırdı. O tarihten bu yana PlayStation kullanıcıları oldukça mutsuz ve yüksek fiyat artışının nedenini soruyorlar. Ve son olarak Sony Interactive Entertainment Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Küresel Pazarlama Lideri bahisle ilgili bir açıklama yaptı. Eric Lempelşirketin PlayStation Plus abonelik planlarının fiyatlarını neden artırmak zorunda kaldığını açıkladı.

Barron’s ile yaptığı röportajda Lempel şunları söyledi: Son zamanlarda PS Plus abonelik fiyat artışlarının yüksekliği konusunda bazı eleştiriler yapıldı. Bu artışları tüketiciye nasıl meşrulaştırıyorsunuz?” diye soruldu. Lempel şöyle dedi Sony’nin piyasa koşullarına uyum sağlamak için bu adımı atması gerektiğini söyledi . Lempel ayrıca şirketin uzun yıllardır dünyanın birçok bölgesinde PlayStation Plus üyelik fiyatlarında artış yapmadığına dikkat çekti. Ona göre fiyat artışının bir diğer nedeni de bu.

Ayrıca müjdeli haberi de veren Sony yöneticisi, yılbaşı tatili yaklaşırken şunları söyledi: PlayStation 5 stoklarında sıkıntı olmayacağını söylüyor . Sony, PlayStation 5’i piyasaya sürdüğünden beri özellikle küresel pandemi nedeniyle oyun konsolunun tedariği istikrarlı olamadı ve birçok ülkede sorunlar yaşandı. Çok şükür artık böyle bir sorun yok. Tedarik zincirinin normale dönmesiyle birlikte Lempel, Sony’nin bol miktarda PS5 stoğuna sahip olduğunu söylüyor. Aslında Lempel, bu tatil sezonunun konsol satışları açısından tarihteki en güçlü sezonlardan biri olmasını bekliyor.

odemisajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu