Ekonomi

Ülkede döviz ve altın fiyatları rekor kırdı

Investing.com – Yurtiçi döviz kurları ve altın rekor kırdı.

Küresel piyasalarda doların değer kaybetmeye devam etmesi ve euro bölgesinde üretici enflasyonunun gerilemesiyle bugün euro dolar karşısında 1,0970’e yükseldi.

Avro/TLgelen yeni kayıt

Euro bugün TL karşısında 21.0847’ye ulaşarak tarihi bir yüksek seviyeye ulaştı. Sene başındaki artış oranı yüzde 5,2 oldu

Dolargerileme, dolar/TLyükselen

Bugün dolar, gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin hemen hemen tüm para birimleri karşısında değer kaybediyor. Dolar endeksi de 2 Şubat’tan sonra en düşük seviyede fiyatlanıyor ancak TL’nin negatif ayrışmasıyla dolar/TL 19,23’ü geçerek rekor kırdı. Sene başındaki artış oranı yüzde 2,8 oldu.

sterlin/TLtarihi seviye

Sterlin bugün küresel piyasalarda yükseldi dolar Buna karşılık 1.25’in üzerine çıktı. TL’deki negatif ayrışma ile sterlin/TL bugün %1’in üzerinde artışla 24,07 oldu. Bu seviye şimdiye kadar görülen en yüksek seviye oldu ve yılın başındaki döviz kurundaki artış oranı %6,4 oldu.

Frankrekor geldi

Frank/TL bugün 21.1778 ile rekor kırdı. Sene başında kurdaki prestij ile artış oranı yüzde 5,2 oldu.

gram altın, ons altın Bugün ise şirketin fiyatının 2.025 TL’ye yükselmesi ve dolar kurundaki yüksek seviye ile 1.251 TL’yi gördü. Yıllık verim %14’e yükseldi.

Yazar: Deniz Engin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu