Teknoloji

A101’de Bulunan Philips HomeRun 7000 Serisi Aqua Robot Süpürgeyi Satın Almalı mıyım? Özellikler ve Yorumlar

7 Eylül 2023 A101 Philips Homerun 7000 Serisi Aqua

Türkiye’nin en büyük perakende market zincirlerinden A101 Aldın Aldın’ın katalog listeleri yayınlandı. 7 Eylül Aldın Aldın kataloğunda satışa sunulan Philips Robot Süpürge modelinin nasıl olduğunu merak ediyorsanız sizi aşağıya alalım.

Bu içerik 07.09.2023 tarihinde oluşturulmuştur, bu içeriğe eriştiğiniz zamana bağlı olarak listelenen eserlerin fiyatlarında değişiklikler olmuş olabilir.

Satın aldığınız eserlerde satıcılardan kaynaklanan sorunlardan Onedio sorumlu değildir.

“Bu içerik marka işbirlikleri içerebilir.”

a101.com.tr’de “al-al-al-al”a özel fırsatlar arasında yer alan Philips Robot Süpürge modeli en ilgi çeken ürünlerden biri oldu.

Philips’in özelliklerine ve kullanıcı yorumlarına bir göz atalım istedik.

Philips HomeRun 7000 Serisi Aqua, sadece süpürmenin ötesinde ince toz parçacıklarını da ortadan kaldırır ve ayaklarınızın altında hissedilebilecek en küçük toz parçacıklarının bile oluşmasına izin vermez.

Artık evinizde çıplak ayakla dolaşmanın keyfini ve temiz olmanın konforunu artırabilirsiniz. Sensörlerin düşük ışık koşullarında bile çalışabilme özelliği sayesinde evde olmadığınızda ışıkları açık bırakmanıza gerek kalmıyor.

Elektrikli süpürgenizi çalıştırmadan önce çevrenizi kontrol etme zahmetinden kurtulabilirsiniz.

Bulunduğu alandaki ayakkabı, oyuncak gibi küçük eşyaları algılayıp bunlardan kaçınıyor ve bu sayede herhangi bir cisme çarpmadan, takılmadan kendi kendini temizliyor.

Robotun ön tarafında bulunan son teknoloji ürünü 3D ToF sensörü, 2,0 x 2,0 cm’ye (G x Y) kadar en küçük nesneleri bile tespit etme kapasitesine sahiptir. Ayrıca ön tamponda yer alan 8 adet ToF sensörü, robotun önündeki ve yanındaki nesneleri sürekli olarak algılar.

5000 Pa’ya varan ultra yüksek emiş gücüyle kırıntı ve evcil hayvan tüyü gibi büyük kirleri kolaylıkla toplar.

Zemindeki kirleri çıkarmanın yanı sıra, halı ve kilimlerin derinlerine işlemiş olan ince tozları dahi çatlakları da iyice temizler.

LiDAR teknolojisiyle donatılmış 360° lazer navigasyon özelliği, evinizin her köşesini tarayarak hızlı ve doğru bir şekilde ayrıntılı haritalar oluşturur.

Bu özellik, ikamet ettiğiniz yerin 5 katına kadar alanı kaplayabiliyor ve oluşturduğu haritaları saklamanıza olanak tanıyor. Robot, akıllı algoritmalar sayesinde odaların ortasında ve mobilyaların çevresinde en verimli rotayı belirliyor. Bu, robotun köşelere daha kolay ulaşmasını ve duvarlara daha yakın hareket etmesini sağlayarak hiçbir alanın gözden kaçırılmamasını sağlar.

5200 mAh kapasiteli güçlü Lityum İyon pil, 185 metrekare alanı kaplama kapasitesiyle 180 dakika kesintisiz ve aktif performans sunuyor.

Pil seviyesi düştüğünde otomatik olarak istasyona dönerek şarj olur ve şarj tamamlandıktan sonra kaldığı yerden temizliğe devam eder.

Titreşimli paspas teknolojisi, ayak izlerini hassas ve etkili bir şekilde silerek süpürmenin ötesine geçen yüksek düzeyde temizlik sunar.

Ultra ince elyaflardan üretilen yıkanabilir paspas, evcil hayvan tüylerinin taşıdığı kir ve bakterilerin %99,99’unu başarıyla temizler. Bu özelliği sayesinde evinizde hijyenin en üst düzeyde olmasını sağlar.

Bu elektrikli süpürgenin bir diğer harika özelliği ise 240 ml’lik su haznesinin, robotun tekrar su doldurmadan 130 m2’lik alanı tek seferde temizlemesine olanak sağlamasıdır. Bu özellik zamandan tasarruf etmenizi ve temizlik işlemlerini daha pratik hale getirmenizi sağlar.

Ulaşılması zor alanlarda bile etkili bir temizleme performansı sunar.

97 mm yüksekliğiyle mobilyaların altındaki güçlü alanları temizleyebilen bu robot, yan fırçasını kullanarak kenarları süpürüyor ve kiri emme kısmına yönlendiriyor.

Kendi başına hareket edebilme özelliği sayesinde sizin müdahalenize gerek kalmadan evin içinde hareket edebilir ve kapı eşikleri gibi 20 mm’ye kadar engelleri hızla aşabilir. Halı veya kilim üzerinde rahatlıkla hareket edebilir. Ayrıca altında bulunan 6 adet düşme önleyici sensör sayesinde yüksekten düşme veya merdivenlerden kayma riski ortadan kalkıyor.

Sen istedin ve o yaptı!

Philips HomeRun uygulaması evinizin temizliğini kişiselleştirmenin harika bir yolunu sunuyor. Harita üzerinden oda seçerek hangi alanların, hangi sırayla temizleneceğini belirleyebilirsiniz. Her oda için farklı temizleme modları ayarlayabilirsiniz. Oturma odasındaki sert zeminler için ıslak ve kuruyu, yatak odasındaki süpürme için kuruyu, mutfakta derinlemesine temizlik için ise ağır modunu seçebilirsiniz. Ayrıca paspasın emiş gücünü veya ıslaklık seviyesini de ayarlayabilirsiniz. Bu özellikler sayesinde evinizin temizliği tamamen sizin kontrolünüz altındadır.

Teknik özellikler:

 • Titreşimli paspas teknolojisi

 • Emiş gücü (maksimum): 5000 Pa

 • Navigasyon türü: 360° lazer navigasyon (LiDAR)

 • Küçük kusur tespiti

 • Pil kapasitesi: 5200mAh

 • Pille çalışma süresi (maksimum) 180 dakikaya kadar

 • Gürültü seviyesi (minimum): ≤66 dB

 • Paspas yıkama fonksiyonu

 • Emiş seviyeleri: Eco, Normal, Yüksek, Maks

 • Paspas ıslaklığı: Yok, Düşük, Orta, Yüksek

 • Temizleme yolu tekrarı: 1 geçiş, 2 geçiş veya 5 geçiş

 • Sanal duvar, giriş bölgesi yok, paspaslama bölgesi yok ve hassas bölge

 • Çoçuk kilidi

 • Halıda emiş gücünü artırma fonksiyonu

 • Ana fırça: Kıl, çok yüzeyli, kauçuk fırça

 • Yıkanabilir EPA11 filtre

 • Küçük leke tespit teknolojisi

 • Su deposu boşaltma sensörü

 • Toz haznesi dolu sensörü

 • Toz torbası dolu sensörü

 • 6,5 saate kadar pil şarj süresi

 • 300 ml toz ve 240 ml su haznesi kapasitesi

Philips XU7000/01 HomeRun 7000 Serisi Aqua Islak ve Kuru Temizleme Robotu hakkında genel olarak olumlu yorumlar bulunuyor. Philips XU7000/01 HomeRun 7000 Serisi Aqua Islak ve Kuru Temizleme Robotu ile ilgili bazı kullanıcı görüşleri:

 • Kesinlikle mükemmel. Diğer marka robotlar incelendi, eksiklikleri tespit edildi, geliştirildi ve üretildi. Silme işleminin mobil olması gerçekten çok faydalı.

 • Ürünü birkaç gündür aktif olarak kullanıyorum. Genel olarak çekim gücü uygundur. Robot süpürgeyi ilk kez kullananlar için kablolu süpürgeler kadar iyi süpürme yapmaz. Ancak temizleme ve paspaslama özelliği oldukça güzel. Titreşimli paspasın olması büyük bir avantajdır. İlk seferim olmasına rağmen genel haritalama çok kolay oldu, tüm evi 5-10 dakikada tamamladık. Suram yetkili servisini aradığınız takdirde mutlaka gelip sizi karşılayacaklar, tüm sorularınızı cevaplayacaklar ve detaylı bir şekilde anlatacaklar.

 • Uzun araştırmalardan sonra bu markanın bu modeline karar verdik. Öncelikle Roborock S7 almayı düşünüyordum ancak gezdiğim tüm mağazalarda Roborock’un üretimi durdurduğunu, servis vb. için spesifik bir muhatap bulunmadığını öğrenince bu markaya yöneldim. Ürünü yeni kullandım ve deneyimlerimi paylaşmak istedim. Yapılan iş çok kolay ve kurulumu kolay, kutusunda her şey mevcut, eksiksiz ve sorunsuz geldi. Halı ve sert zemin olarak kullandım performansı gayet yeterli. Eserin taşınabilir olarak uygulanması ve kullanılması da oldukça kolaydır. 120 m2’lik evin haritasını çıkarmak yaklaşık 7 dakika sürdü, evin temizliği toplamda yaklaşık 40 dakika sürdü ve bu süre zarfında pili %65’e düştü.

 • Robot süpürge bölümünde yeni bir ürün. Yaygın olarak kullanılan modellerin ve segmentinin lider markalarının tercih edilmesi daha sağlıklı sonuçlar verir. Ancak bu sefer Philips’in garantisine ve servis ağına güvenerek ve ürünün fırça sisteminin silikon olmaması nedeniyle bu modeli seçtim. Daha önce detaylı araştırmıştım ve bir yerde bu fiyattaki bir ürünün birkaç özelliğinin (paspas çıkarma, çarpışma önleme vb.) eksik olması nedeniyle eleştirildiğini görmüştüm. Riski aldım. Başlangıçta üç kez haritalama yaptırdık. Elbette bu özellik zamanla daha iyi oturacaktır. Ürünün süpürme performansı oldukça yeterlidir. Açıkçası bu kadarını beklemiyordum. Özellikle halıda. Artık silme özelliğini kullanmıyordum. Aslında benim için öncelikli bir özellik değil. Ancak çarpışma önleme özelliğinden korkuyordum. İlk tarama sırasında cihazı gözlemledim. Bütün evde herhangi bir şeye vurduğunu görmedim ama nedense her içeri girdiğinde arka ayağını koltuğu sallayacak kadar kuvvetle koltuğun altına vuruyordu. Üstelik daha ilk taramada tırnağın sağ ön kısmında derin olmasa da çizikler vardı. Birkaç süpürme daha gözlemleyeceğim, yere çarpmaya devam ettikçe ve çizikler arttıkça iade edeceğim. Bunların zamanla kullanıldıkça gelişeceği varsayılabilir. Ancak ürünün sensörlerinin yetersiz olduğunu düşünüyorum. Bu yetersizlik aynı zamanda temizlik sırasında zaman kaybına da neden olur. Bu yüzden 150 metrekarelik temizlik alanını dahi tamamlayamıyor. En azından bizim için işini bitirmeden şarj istasyonuna döndü. Dairenin metrekaresi bu alanın civarındadır. Hem haritalama hem de temizlik sırasında evdeki sandalye, sehpa gibi küçük eşyaların hepsini kaldırmış olsam da, kolay çıkılabilen yerlerde zorluk çekiyor ve sürekli dönüp duruyor. Bu bir haritalama sorunu değil, bence bir sensör sorunu. Bu yüzden vakit kaybediyor. Bu da şarj sorununu gündeme getiriyor. Aslında haritalamada sorunlar var ama zamanla çözüleceğini varsayarak o sıkıntıya girmiyorum.

 • Ürün güzel. Neredeyse 2 ay olacak. Haritalama çok hızlıdır. Paspasın hareketi temizlik hissini arttırır. Toz haznesi ilk başta çok hızlı doluyor ve halılardaki tüyleri çok fazla çekiyordu. Her odada toz kutusu dolmaktaydı. Artık tüyler azaldığı için daha yeterli hale gelmiştir. Ortadaki toz haznesini, su deposunu, süpürgeye takılan kılları vb. kontrol ederek daha temiz olmasını sağlayın. Emiş gücü güzel. Durup devam ettiğinizde bile ilk yapmanız gereken pozisyonu algılamaktır. Küçük nesneleri görebilir, etrafta dolaşabilir. Biraz daha hızlı şarj olsa iyi olurdu. Philips markasına güvenerek aldım, şu an için herhangi bir memnuniyetsizlik yaşamadık. Babama almıştık, kendime de alacağım.

Aradığınız robot süpürge Philips XU7000/01 HomeRun 7000 Serisi Aqua Islak ve Kuru Temizleme Robotu Eğer öyle olduğuna karar verdiyseniz dilerseniz Amazon garantisiyle buradan indirebilirsiniz. Hepsiburada garantisiyle buradan da satın alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu