Haber

Adalet Bakanı Bozdağ, AK Parti Çayıralan İlçe Danışma Meclisi Toplantısında konuştu

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 2. Yüzyıla Çağrı Toplantısı’nda video konferans ilişkilerine ilişkin açıklamalarını eleştirerek, “Amerikalı danışmanı katılamayınca ‘Teknolojiyi Türk milleti kullansın diye yaptık’ dedi. O teknoloji Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşlarının eseridir. Türkiye’ye yansımıştır ve siz de onu kullanıyorsunuz.” söz konusu.

AK Parti Çayıralan İlçe Uygulama Meclisi Toplantısında yaptığı konuşmada Bozdağ, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde 2023 bütçe görüşmelerinin devam ettiğini hatırlatarak, Türkiye’nin Cumhuriyetin 100. yıl bütçesiyle yeni bir döneme başlayacağını belirtti.

Cumhuriyetin ikinci yüzyılının Türkiye’nin yüzyılı olacağını ifade eden Bozdağ, milletin ve devletin gücünü her alanda göstermek için çalışmaya, inşa etmeye, yatırım yapmaya ve eserler üretmeye devam edeceklerini söyledi.

Bakan Bozdağ, Türkiye Yüzyılının daha çok koşarak, üreterek, sorun çözerek ve dünya ile rekabet edebilecek güce sahip olarak kurulacağını vurguladı.

AK Parti hükümetleri döneminde yapılanları anlatan Bozdağ, son 20 yılda Türkiye’nin dört bir yanını eserlerle donatmaya çalıştıklarını ifade etti. Türkiye’yi her alanda değiştirmek ve geliştirmek için sözle değil, eylemle iradelerini ortaya koyduklarını vurgulayan Bozdağ, “İktidara geldiğimizde bunu yaparız” siyasetini hiçbir zaman benimsemediklerini, yapabileceklerini asla söylemediklerini söyledi. yapmayın, dediklerini yaptılar ve yapmaya da devam edecekler. Bozdağ, çalışmalarını anlatmaya ve yol yürümeye devam edeceklerini belirtti.

Bozdağ, ekonomideki sorunları çözebilecek ekiplerin AK Parti ekipleri olduğunu belirtti. ekonomi Sorunun dünyanın birçok yerinde yaşandığını söyledi. Bozdağ, ekonomik daralmayı ortadan kaldıracak tedbirleri hayata geçirmek için uygulamalar ortaya koyduklarını söyledi.

Yüksek fiyatlar ve enflasyon karşısında ekonomiyi güçlendirecek ve vatandaşların alım gücünü artıracak adımlar atacaklarını vurgulayan Bozdağ, yarının Türkiye’sinin daha güçlü olacağını vurguladı.

“Aziz Türk milletini kandırabileceklerine inanıyorlar”

Milletin geleceğine dair tek söz söyleyen partinin AK Parti, ittifakın da Cumhur İttifakı olduğunu belirten Bozdağ, Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem üzerinde çalışan altı muhalefet partisini eleştirdi. Bozdağ, “Aziz Türk milletini Çek edebiyatı ve aldatmacayla kandırabileceklerine inanıyorlar. Ne diyorlar yeni, hayır. Umut veriyorlar mı, vermiyorlar. Güven veriyorlar mı, vermiyorlar. Yeni bir fotoğraf sunuyorlar mı, vermiyorlar.” ? Fotoğraf eski Türkiye’den. Bu bir fotoğraf.” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nde gücü verenin Türk milleti olduğuna işaret eden Bozdağ, hedefleri eski Türkiye’ye dönmek olan 6 muhalefet partisinin 90’lar Türkiye’sini vaat ettiklerini söyledi.

Altı muhalefet partisinin anayasa değişikliği çalışmalarını değerlendiren Bozdağ, şöyle devam etti:

“Ne yapıyorlar, cumhurbaşkanının tüm yetkilerini alıyorlar, yetkilerini kesiyorlar, azaltıyorlar, daraltıyorlar, ‘Cumhurbaşkanını halka seçtiriyoruz’. Cumhurbaşkanını yürütme organı olmaktan çıkarırsın, hükümet cumhurbaşkanı olmaz, eli ayağı bağlı cumhurbaşkanı modeli tasarladılar, bütün hükümetten yetkiyi alıyorlar, Türk milletinden iktidarı geri alıyorlar. yürütme organını, yani hükümeti doğrudan seçme hakkı, Türk halkına güvenmiyorlar, ‘çünkü bize güç vermiyorlar’. onlar söylüyor.”

6 muhalefet partisinin milletin elinden iktidarı almak istediğinin altını çizen Bozdağ, “Egemenlik kuralsız milletindir. Harekete geçilmeden ve iktidar olmadan tasfiye edilen iktidar dönemlerine geri dönülmeyecektir. ulus cezalandırıldı.” dedi.

Milletvekili transferleri, tehditler ve şantajlarla hükümet kurma döneminin artık bittiğine işaret eden Bozdağ, “Tayyip Erdoğan millete güç verdi. Gücün sahibi aziz Türk milletidir.” söz konusu. Bekir Bozdağ, altı muhalefet partisinin Türk milletini iktidardan devirmek istediğini belirtti.

“Altı masasındakiler Togg’u görmüyor”

Altı muhalefet partisinin yapılanları takdir etmediğini belirten Bakan Bozdağ, şunları söyledi:

“Altı masasındakilerin gözü Togg’u görmüyor ne yazık ki. Yarın bu Togg’a bineceksin, inşallah o zaman görürsün. ‘Bu Togg Türk milletinin yaptı’ diyerek bu Togg’a inşallah sahip çıkarsın.” , Türk mühendisleri yaptı, Türklerin malıdır’ ama görmüyorlar. Türkiye birinci. Bir zamanlar sondaj gemileri aldı, denizlerde tarama gemileri aldı, doğalgaz ve petrol aradı. Tablo yok. 6 gemileri gören görmüyor, Yunanistan gördü, Amerika gördü, İsrail gördü, Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki gaz ve petrol aramalarını engellemek için saldırgan hamleler yapıyorlar, ‘ne yapıyorsun’ diyorlar. Doğu Akdeniz’de mi?’ Diyorlar ki, biz kendi milletimizin hak ve menfaatlerini korumayacak mıyız da onu korumaktan rahatsızlar.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “tahıl koridoru” ile dünyayı gıda krizinden kurtardığını belirten Bozdağ, birçok ülkenin Türkiye’yi takdir eden açıklamalar yaptığını, muhalefetin bununla övünemeyeceğini söyledi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nu eleştiren Bozdağ, şunları söyledi:

“Şimdi danışmanlarla Türkiye’yi yönetmeye çalışıyorlar. Amerikalı danışmanının gelmeyişi üzerine ‘Türk milleti teknolojiyi görsün diye yaptık’ açıklamasını yaptı. Türkler teknolojinin ne olduğunu en az sizin kadar bilmiyorlar mı bu millet online toplantıları sizden daha iyi yapıyor teknolojiye dair her şey bu insanlarda var Amerika’da ne varsa Türkiye de var Avrupa’da ne varsa Türkiye de var diyor. Recep Tayyip Erdoğan bu ülkeyi teknolojinin en ileri teknolojileriyle tanıştırdı Türkiye’de bütün imkanlar var tabi Kılıçdaroğlu Bey bilmiyor Orada kullandığınız teknolojiyi Türkiye’ye kim getirdi siz gösterin o teknolojiyi siz gösterdiniz. Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşlarının yaptıklarıyla Türkiye’ye getirildi.Yansıtılıyor siz de kullanıyorsunuz.Aziz milletimizin zekasıyla alay edercesine ‘Millet görsün’ diyor.Güya millet görmüyor. bilmek.”

Toplantıya Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, AK Parti Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer, AK Parti Çayıralan İlçe Başkanı Şahin Şahiner ve partililer katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu