Haber

AK Parti İl Başkan Yardımcısı o afişleri açıkladı: Genel merkezden geldiler

Nevşehir AK Parti İl Başkan Yardımcısı, emniyette verdiği ifadede; Belediye çalışanları tarafından şehrin çeşitli yerlerine asılan provokatif afişlerin AK Parti Genel Merkezi’nden geldiğini söyledi.

14 Mayıs seçimleri öncesi ve sonrasında pek çok ilde olduğu gibi Nevşehir’de de bilbordlara Millet İttifakı içerikli afişler asıldı. Afişlerde “YPG bizim için terör örgütü değildir, Selahattin Demirtaş serbest bırakılacaktır”, “İyi düşün, doğru kararı ver” gibi ifadeler yer aldı.

‘ŞİKAYET ETMİŞTİR’

KRT’den İlknur Yağumlı’nın haberine göre, afişlere sprey boyayla “yalan” yazan Nevşehir CHP Gençlik Kolları Lideri Yekta Arda Gürbüz gözaltına alındı. Daha sonra serbest bırakılan Gürbüz’den AK Parti Nevşehir İl Başkan Yardımcısı Tevfik Ekici’nin şikayetçi olduğu ortaya çıktı. Ekici, karakolda verdiği sözde geçersiz ilanlarının AK Parti Genel Merkezi’nden matbu olarak geldiğini söyledi.

Polis tutanağına göre Ekici’nin ifadesinde şu ifadelere yer verildi: “Halen Adalet ve Kalkınma Partisi Tanıtım ve Medya Başkanıyım, aynı zamanda İl Başkan Yardımcılığı görevini de yürütüyorum. 20.05.2023 sabahı bana sorduğunuz Nevşehir Belediyesi ile ilgili billboardlardaki afişler şehrimizin her yerine asıldı. Asılan afişler, Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Merkezi’nden matbu olarak gelmişti. 20.05.2023 sabahı reklam firmasına teslim edip astırdık. 20.05.2023 tarihinde gece marketin önünden geçerken reklam panolarının siyah boya ile karalanmış olduğunu gördüm. 21.05.2023 sabahı nöbetçi polislerin beni araması üzerine Emniyet Müdürlüğü’ne geldim. İl genelindeki billboardlardaki afişlerin boya ile zarar gördüğünü öğrendim. Kimseden şikayetçi değilim. Partimin adına herhangi bir maddi zarar talep etmiyorum. Seçim öncesi ilimizde huzurun devamını sağlamak ve herhangi bir gerginliğe yol açmamak adına şikayetçi değilim. Tüm söyleyeceğim bu. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu