Haber

BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş’a Açılan Davanın İlk Duruşması Yapıldı

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş’ın eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ı FETÖ üyesi olmakla suçlayan sözleri nedeniyle açılan davanın ilk duruşması bugün Ankara 71. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Savcı, mütalaasına göre; Hüseyin Baş için hapis cezası talep etti. Baş, “Siyasi yasaklanmamı istiyorlar ama ben kimseye hakaret etmedim, bunu herkes biliyor.”

BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş, 29 Ocak 2022’de Trabzon’da ‘Benim’ belgeselinin üçüncü bölümünün galası için düzenlenen programda yaptığı konuşmada Bekir Bozdağ’ın Adalet Bakanı yapılmasına ilişkin iddialarda bulunarak şu ifadeleri kullandı:

“Adalet Bakanımız değişti. Yerine kim geldi? Bekir Bozdağ. Peki Bekir Bozdağ ne zaman görevden alındı? 15 Temmuz’dan sonra. Görevden alınırken hepimiz bunu söylemedik mi? Bu adam sanırım insan olduğu için görevden alındı.” FETÖ’nün faaliyetlerine yakın, amaç şuydu sanırım. Yerine kim geldi? Abdülhamit Gül bugün sonuncu oldu. Abdülhamit Gül’ü görevden aldılar ve tekrar Bekir Bozdağ’ı atadılar. Bunun iki açıklaması olabilir. Ya siz bir açıklama yaptınız. Bekir Bozdağ’la ilgili bir yanlışlık var, bu adamın FETÖ ile hiçbir alakası yok. ya da şu anlama geliyor; bugün FETÖ ile bağlarınızı yeniden güçlendiriyorsunuz.”

Baş’ın bu sözlerinin ardından hakkında ‘kamu görevlisine hakaret’ suçundan dava açıldı. Davanın ilk duruşması bugün Ankara 71. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Baş, açılan dava için hakim karşısına çıktı. Savcı, mütalaasına göre; Hüseyin Baş’ın hapis cezasına çarptırılmasını talep etti.

Baş, duruşmanın ardından X hesabından açıklama yaptı. Baş’ın açıklaması şöyle:

“SİYASİ OLARAK YASAKLANMAM İSTİYORUM”

“Savcılık cezamızı istedi, savunma için süre istedik, karar ikinci duruşmada verilecek. Tekrar ediyorum, siyasetten yasaklanmamı istiyorlar ama ben kimseye hakaret etmedim ve bunu herkes biliyor. Bugün Salı. , Meclis grup toplantılarının yapılacağı gün. Biz Meclis’te oylamaya katılma zahmetine bile girmiyoruz. Katılmayanlar grup toplantısı yaparken biz adliyede savunma yapıyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evden eve nakliyat firmaları
Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu