Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Yunanistan sözleri Yunan basınında

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, G20 Önderler Doruğu için gittiği Endonezya’da, temaslarını tamamlamasının ardından basın toplantısı düzenledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan basın toplantısında Yunanistan’a kıymetli ihtarlarda bulunmuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Yunanistan’ın Doğu Akdeniz’deki tansiyonu yükselten açıklamalarına ait, Yunanistan’ın bu tür yaklaşımları, benim her zaman söylediğim bir gece ansızın gelebiliriz kelam-ı kibarını asla geriye götürmez. Bu benim için bir kelam-ı kibardır. Dolayısıyla bir gece ansızın gelebiliriz. sözlerini kullandı.

“Komşuluk hukukunu bil”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan’da iki üç isim rahat durmuyor. Hadlerini bilmiyorlar. Biz bu noktada diyoruz ki komşu komşuluk hukukunu bil. Bizimle fazla dalaşma. İstediğin kadar o adaları doldur. Bunların hiç biri sana bir fayda sağlamayacaktır. Burada Türkiye var yerini yurdunu iyi bileceksin. Tarihi filan incelerse gayet iyi görecektir. Gelen uçaklar silahlar şunlar bunlar farketmez. Bu işler yürek işidir.” dedi.

Erdoğan’ın sözleri Yunan basınında geniş yer buldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın G-20 Başkanlar Zirvesi’nde yaptığı açıklamaları Yunanistan’da geniş yer buldu.

Doğu Akdeniz ve Ege’de tansiyonu yükselten Yunanistan’a sert ikazlarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerini ilk sıradan verildi.

‘Yunanistan haddini bilsin, tarihi hatırlasın’ sözleri manşette

Yunan Kathimerini gazetesi, ‘Yunanistan hudutlarını anlamalı’ ifadeleri ile manşetine taşıdı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘bir gece ansızın’ sözlerindeki kararlı olduğunu vurgulayan gazete,Yunanistan haddini bilsin, tarihi hatırlasın. kelamlarını gündemine taşıdı.

Haberde tansiyonu tırmandıran tarafın Türkiye olduğu argüman edildi.

Gerilimi Türkiye’nin yükselttiğini iddia ettiler

Ta Nea gazetesi ise Yunanistan’ın yaptığı provokasyonları görmezden gelirken Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın meydan okuduğunu belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2-3 isim var sakin durmuyor Hadlerini bilmiyorlar.sözlerini manşetine gündemine getirdi.

Bahçeli’nin dünkü açıklamaları hatırlatıldı

in.gr’de yer alan haberde de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın provokatif bir tavır takındığı yönünde skandal ifadeler kullanıldı. Erdoğan’ın Biden görüşmesi ile ilgili soruya verdiği karşılığa dikkat çektiler.

Öte yandan gazete MHP Önderi Devlet Bahçeli’nin dünkü açıklamalarına da yer verdi, 12 mil meselesini okuyucularına hatırlattı.

“Erdoğan meydan okumaya devam ediyor”

CNN Yunanistan’da ise, “Erdoğan meydan okumaya devam ediyor” başlığı kullanıldı. Gazete Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kışkırtıcı bir söylemde bulunduğunu iddia etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Yunanistan’ın Ege adalarındaki askeri varlığını güçlendirmesinin bir anlamı olmadığını belirttiği sözlerine dikkat çekildi.

“Yunanistan haddini bilmiyor”

Proto Thema’da da misal ifaleler kullanılırken,Yunanistan haddini bilmiyor. kelamlarına yer verildi.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu