Yaşam

Müge Anlı’da 6 Günlük Aşkı İçin Ailesinden ve Eğitiminden Vazgeçen Şahinde Karakılıç’ın Sözleri Gündem Oldu

ATV’nin soluksuz takip edilen programı Müge Anlı ile Tatlı Sert dolu dizgin bir şekilde devam ediyor. Şahinde Karakılıç’ın babası ve halası kızlarını günlerdir aramış lakin rastgele bir ize rastlayamadığı için Müge Anlı’ya başvurmuşlardı. Kaybının yedinci gününde bulunan Şahinde’nin erkek arkadaşının yanında olduğu anlaşıldı. Sevgilisi için hem ailesinden hem de eğitim hayatından vazgeçen Şahinde Karakılıç’ın sözleri ise gündem oldu. 

Gelin detayları görelim…

Kayıp kişilerin ailelerine kavuşturulduğu Müge Anlı ile Tatlı Sert programında aranan isimlerden bir tanesi de Şahinde Karakılıç olmuştu.

8 Kasım’dan bu yana Şahinde’ye ulaşamayan baba ve hala, çareyi Müge Anlı’ya başvurmakta bulmuştu. Yalova’ya bağlı Çınarcık Esenköy Beldesi’nden ”okula gidiyorum” diye çıktıktan sonra kendisinden haber alamayan aile üyeleri kızlarının kaçırıldığını düşünüyordu.

Hala Zeynep, Şahinde’nin kaybından birkaç gün sonra kendisine bir telefon geldiğini tabir etmiş, kızının sevgilisinin annesi olduğunu tez ettiği kişinin Şahinde’yi kaçırdığını söylediğini anlatmıştı.

Canlı yayına telefonla bağlanan kişi ise Şahinde’nin erkek arkadaşının ağabeyi olmuştu. Kayıp olarak aranan kızın İstanbul’da kendi evlerinde olduğunu söyleyen abiye karşı da tepki büyük oldu. Şahinde’nin Esenyurt’ta sevgilisinin evinde olduğu ortaya çıktı.

”Babamın baskılarına dayanamadım, sevgilimle kaçtım” diyen Şahinde’nin yaptığı açıklamalar ise gündem oldu.

Zorla kaçırılmadığını lisana getiren Şahinde, birinci hayalinin sevgilisiyle evlenmek olduğunu lisana getirdi. Dünyaevine girdikten sonra eğitim hayatına devam edeceğini belirten 18 yaşındaki genç kızın sevgilisi de kendisiyle tıpkı fikirdeydi.

Kızının geleceğinden büyük kuşkuları olan baba Sebahattin ise kızının aklına girildiğini öne sürmeye devam etti.

Eşinin ağır kanser hastası olduğunu belirten Sebahattin Karakılıç, kızının konuta dönmesi konusunda hayli ısrarlıydı.

”Çok dersim var bitiremem. Evleneceğim, gönlüm eğitimden değil evlilikten yana” sözleriyle herkesi şoke eden Şahinde; okulu sevmediğini, sevgilisiyle mutlu bir yuva kurmak istediğini belirtti.

Babası ise kızının evlilik hayallerinin olduğu sözlere karşılık ”Sen daha yumurta kıramıyorsun. Sehpa bile silemiyorsun, nasıl evleneceksin” sözleriyle tepki gösterdi. Bu evliliğe ne Şahinde’nin ne de Burhan’ın ailesi onay veriyor.

”Onunla birlikte sokakta da yaşarım” diyen Burhan, ”askerliğimi yaptıktan sonra görüşelim” sözlerini sarf edince Şahinde küplere bindi.

Şahinde ile 6 günlük sevgili olan Burhan’ın ağabeyi ise konutta 8 kişi yaşadıkları için kâfi yer olmadığını lisana getirdi. Abi ”Bu kızı istemiyoruz. Bizim eve bile sığamıyoruz. Ona yer yok” ifadelerini kullandı. Şahinde bu sözlerin üzerine, ”Sığmıştık aslında beni sığdırdılar. Sıkıntı yok’ diyerek izleyenleri dumura uğrattı.

Ailesinin meskenine dönmemekte ısrarcı olan Şahide’nin sözleri karşısında tepkisiz kalmayan Müge Anlı, ”Kendi düşen ağlamaz. Burnunuzun sürtmesi lazım demek ki. Üzüleceğiniz günler varmış” tabirlerini kullandı.

Konu hakkıda toplumsal medyada da birçok paylaşım yapıldı.

??

??

??

??

??

??

??

Sizin husus hakkındaki kanılarınız neler?

Hadi buyurun yorumlara…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu