Haber

Durmuş Yılmaz: Tekerlek Daha İcat Edilmemişti, Mağarada Yaşıyorduk, Üstümüzü İncir Yapraklarıyla Örtüyorduk. Ne Olduysa 20 Yıl Önce Bir İdare Geldi,…

UYGUN Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz, AKP iktidarını, “Tekerlek daha icat edilmemişti, mağarada yaşıyorduk, ateş de yeni icat edilmişti, ağaç kovuklarındaydık, üstümüzü çınar ağacının yapraklarıyla, incir ağacının yapraklarıyla örtüyorduk ve basit bir hayat yaşıyorduk. Ne olduysa 20 yıl önce bir idare geldi, bize pantolon giydirdi, kolalı gömlek giydirdi, boynumuza kravat taktı, bizi bu günlere ışınladı” kelamlarıyla eleştirdi.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda bugün Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın bütçesi görüşüldü. UYGUN Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz, AKP Manisa Milletvekili Uğur Aydemir’in yaptığı konuşması konuşmanın ardından söz istedi.

Yılmaz, “Geçen sene 1 Kasım’da benzeri bir konuşmayı öbür Aydemir arkadaşımız yapmıştı, ben ona da bir cevap vermiştim, o konuşmayı tekrar okuyacağım” diyerek şunları söyledi:

“Tekerlek daha icat edilmemişti, mağarada yaşıyorduk, ateş de yeni icat edilmişti, ağaç kovuklarındaydık, üstümüzü çınar ağacının yapraklarıyla, incir ağacının yapraklarıyla örtüyorduk ve kolay bir hayat yaşıyorduk. Ne olduysa 20 yıl evvel bir yönetim geldi, bize pantolon giydirdi, kolalı gömlek giydirdi, boynumuza kravat taktı, bizi bu günlere ışınladı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu