Haber

Fatih Erbakan, 6 puanlık tablonun dağılması hakkında konuştu

6’lı masanın dağılmasının ardından gözler diğer siyasi parti liderlerine çevrildi.

Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan da parti binasının açılışı ve esnaf ziyareti için Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesine geldi.

Bir küme partili tarafından karşılanan Erbakan, ilçe parti binasının açılışını törenle yaptı.

Açılışın ardından esnaf ziyaretinde bulunan Erbakan, belediye meydanına kurulan üye standını gezerek gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

“Kasadakilerden, mevcut hükümetlerden, masa başındakilerden milletimize hayır gelmez”

Akşener’in bundan sonra Millet İttifakı’nda yer almayacaklarını açıklamasını takdirle karşılayan Erbakan, şunları kaydetti: “Yine Refah Partisi olarak uzun süredir 6’lı masadan çıtırtılar geldiğini, uzun soluklu bir birliktelik olamayacağını, 6 farklılığın artık sona erdiğini defalarca dile getirdik. Nihayet gelinen noktada masa ortadan ikiye bölündü ve bu masanın altında 6 parti kaldı. Milletimiz tarafından da görülmektedir ki bu sahne daha iş başına gelmeden birbirlerine düşmekte deyim yerindeyse kafa kafaya gitmektedir. Milletimiz, sofradakilerden hayır gelmeyeceğini gördü. İktidara gelmeden önce birbirine girenlerin iktidara geldiklerinde Türkiye’ye kaostan başka bir şey getirmeyecekleri aşikardır. Kasa başındakilerden, mevcut hükümetlerden, masa başındakilerden milletimize bir hayır gelmeyecektir.söz konusu.

“Kendimizi aday gösteriyoruz”

Fatih Erbakan, basın mensupları ‘Seçime üçüncü ittifakla mı gireceksiniz?’soruya, “Refah Partisi olarak biz kendimiz seçime giriyoruz. Kendimizi aday gösteriyoruz.”o cevapladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu