Ekonomi

İngiltere Maliye Bakanı Hunt, finans sektörünü düzenleyen ‘Edinburgh reformlarını’ açıkladı

İngiltere Maliye Bakanı Jeremy Hunt, finans şubesini canlandırmayı amaçlayan reform paketini açıkladı.

İngiltere Maliye Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, finans sektörünü yeniden düzenleyecek 30 unsurlu “Edinburgh reformları” adlı paketin uygulamaya konulmasına karar verildiği bildirildi.

Açıklamada, söz konusu reformlarla daha etkin bir kontrol çerçevesi sunularak İngiltere ekonomisinin büyümesinin canlandırılmasının amaçlandığı belirtilirken, finans sektöründeki bürokrasinin de önemli ölçüde azaltılmasının beklendiğine dikkat çekildi. azaltılmış.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, reform paketi ile “Avrupa Birliği (AB) yasalarından kalan ağır yüklerden” kurtulmanın amaçlandığı belirtildi.

Finans sektörünün İngiltere ekonomisi için hayati öneme sahip olduğunun belirtildiği açıklamada, bölümün ekonomiye katkısının yılda 216 milyar lira seviyesinde olduğu, 76 milyar lira vergi geliri elde edildiği belirtildi. Bölümden yıllık olarak alınır.

Açıklamada, toplam 2,3 milyon kişiye istihdam sağlayan sektöre yeni düzenlemelerin getirilmesiyle birlikte yaklaşık 100 milyar liralık hacimde yatırım çekmenin planlandığı kaydedildi.

İngiltere Maliye Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, reform paketi kapsamında, 2008 mali krizinin ardından bankacılık sistemini koruyan ve büyük finans kuruluşlarının bireysel ve yatırım bankacılığı şubelerinin yeniden yapılandırılmasını öngören kuralların yürürlükten kaldırılması planlandığı belirtildi. revize edilecek ve uzatılacaktır.

Açıklamada, üst düzey banka yöneticilerinin olası hatalı uygulamaları sonucunda yasal sorumluluklarını artıran “Üst Düzey Yöneticiler ve Sertifikasyon Rejimi”nin de gözden geçirileceği kaydedildi.

Açıklamada, finans sektöründeki bürokrasinin azaltılmasının amaçlandığı belirtilirken, Prudential Regulatory Authority (PRA) ve UK Financial Conduct Authority’ye (FCA) yazılı olarak tavsiye edileceği belirtildi. değerlendirmelerini yaparken daha fazla büyümeyi ve artan uluslararası rekabet gücünü göz önünde bulunduran kontrol kuruluşlarıdır.

İngiliz medyasında bu reform unsuruyla birlikte kontrol kurumlarının finansal kurumların uygulamalarına ilişkin tutumunun gevşemesine izin verileceği yönünde yorumlar yapıldı.

Bakanlık, İngiliz hükümetinin dijital teknoloji, yaşam bilimleri, yeşil endüstriler ve ileri imalat teknolojileri de dahil olmak üzere diğer dört hızlı büyüyen endüstride AB düzenlemelerinde yapılacak değişiklikleri önümüzdeki yılın sonuna kadar duyurmayı hedeflediğini söyledi.

Reform paketine ilişkin değerlendirmelerine yer verilen açıklamada İngiltere Maliye Bakanı Jeremy Hunt, “Birleşik Krallık’ın dünyadaki en açık, dinamik ve rekabetçi finansal hizmetler merkezlerinden biri olma statüsünü korumaya kararlıyız.” sözünü kullandı.

Jeremy Hunt, “Edinburgh Reformları ile, İngiliz halkının ve işletmelerimizin çıkarına çalışan çevik ve yerel bir düzenleyici rejim sağlamak için Brexit’ten kaynaklanan özgürlüklerimizi kullanıyoruz” dedi. sözünü kullandı.

Londra’nın finans merkezi The City of London’ın Politika Direktörü Christopher Michael Hayward, İngiliz yayıncı BBC’ye şunları söyledi: “Aynı anda iyi bir büyüme ve iyi düzenlemenin yardımına ihtiyacımız var, bunlar aynı madalyonun iki yüzü.” dedi.

İngiltere ekonomisi bu yılın üçüncü çeyreğinde yüzde 0,2 küçülürken, İngiltere Merkez Bankası ülkenin resesyona girdiğini bildirdi.

Bu yılın kasım ayında ülkede gıda fiyatları yüzde 14,6 arttı.

Birleşik Krallık’ta enflasyon, özellikle elektrik ve gıda fiyatlarının öncülüğünde artmaya devam etti ve Ekim ayında yılda yüzde 11,1 ile 41 yılın zirvesine ulaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu