Haber

Lalapaşa Belediye Başkanı İsmail Arslan’dan ilçenin modernizasyonuna ilişkin açıklama

Lalapaşa Belediye Başkanı İsmail Arslan, ilçenin modernleşmesi adına birçok projeyi hayata geçirdiklerini belirtti.

Arslan, yaptığı yazılı açıklamada, CHP Lalapaşa İlçe Başkanlık Kongresi’nde Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın ilçeyle ilgili eleştirilerine yanıt verdi.

Lalapaşa’nın kalkınması için çaba sarf ettiklerini ifade eden Arslan, yıl sonuna kadar ilçenin tamamının doğalgaza kavuşacağını belirtti.

Altyapı çalışmaları tamamlanan tüm yolların asfaltlandığını belirten Arslan, şöyle konuştu:

“İlçemiz girişinden otoyol kavşağına kadar uzanan alanda kapsamlı bir aydınlatma projesini başarıyla tamamladık. Bu projenin bir modülü olarak ilçemizin ana caddelerini çağdaş ve etkileyici aydınlatma sistemleriyle donattık. İlçemize hem gece hem gündüz estetik güzellik katarken aynı zamanda trafik güvenliğini de artırdık.Konut sorunuyla ilgili harekete geçerek TOKİ iş birliğiyle uygun fiyatlı, depreme dayanıklı ve kaliteli konutlar inşa ederek vatandaşların hizmetine sunduk. Bu adım ilçenin sosyal ve ekonomik kalkınmasına değerli bir katkı sağladı.”

Çalışmaların aralıksız devam edeceğini belirten Arslan, “Yerelde hizmet başlıyor. AK Parti ve CHP’li belediyenin olduğu yerlerdeki hizmetlere baksınlar.” dedi.

İpsala’ya yeni Kur’an Kursu yapılacak??????

İpsala Müftüsü Ahmet Bayraktar, ilçede yeni bir Kur’an kursu açılacağını duyurdu.

Bayraktar, yaptığı yazılı açıklamada kursun hayırseverlerin desteğiyle gerçekleştirileceğini belirtti.

Bozkurt Mahallesi’nde düzenlenecek kursun hayırlı olmasını dileyen Bayraktar, şöyle konuştu:

“Düzenlenecek kursta hafızların yetiştirileceği sınıflar, mescit, kafeterya, yurt, spor Salon, konferans salonu, lojman, gençlik merkezi, 4-6 yaş arası Kur’an eğitimi ve idari odalar yer alacak. Kursu ilçemize kazandırmanın mutluluğunu hepimiz yaşıyoruz. İpsala olarak bu hayırlı davranışın hepimize fayda sağlayacağına inanıyoruz. “Hayırsever vatandaşlarımızın yardımlarını bekliyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu