Haber

Niğde’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları

Niğde’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 100’üncü yılı Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törenle kutlandı.

Niğde’de Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı. Kutlama programında Vali Cahit Çelik ve Belediye Başkanı Emrah Özdemir vatandaşların bayramını kutladı.

Saygı duruşunda bulunulan ve İstiklal Marşı’nın söylendiği törende, Niğde Güzel Sanatlar Lisesi korosu tarafından Atatürk’ün en sevdiği müzikler seslendirildi, öğrenciler tarafından halk oyunları gösterisi yapıldı ve şiirler okundu.

Jandarma Asayiş Komando Timi ve Emniyet Genel Müdürlüğü Havacılık Daire Başkanlığı Özel Harekat pilotlarının helikopter gösterisi, festival alanını dolduran kalabalıktan büyük alkış aldı.

Törende konuşan Niğde Valisi Cahit Çelik, “Büyük Türk milleti, tarihte benzeri görülmemiş kahramanlık destanları yazarak yürüttüğü Milli Mücadele sonunda bağımsızlığına kavuşmuş ve bunu bir kez daha tüm dünyaya haykırmıştır. Tarihin her döneminde olduğu gibi esarete maruz kalmasın.Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, aziz milletiyle kazandığı bu büyük zaferi Cumhuriyet ile taçlandırdı.Ulu Önder, ‘Karakterine en uygun yönetim Türk milletinin örf ve adetleri cumhuriyet yönetimidir’ ve 29 Ekim 1923’te ilan ettiği Cumhuriyet, Türk milletine bırakılan en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir. ama aynı zamanda tarihimizin en kapsamlı modernleşme hamlesidir.Cumhuriyetle birlikte Türk milletinin ufku genişlemiş ve her alanda büyük atılımlar yapılmıştır.Cumhuriyetle birlikte milletimiz, düşünebilen bir milli devletin onurlu vatandaşları haline gelmiştir. özgürdürler ve eşit haklara sahiptirler. Devletin tek ve gerçek sahibi oldular. Bu nedenle Cumhuriyet Bayramı aynı zamanda vatandaşlık bayramıdır” dedi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları saat 18.30’da gerçekleştirilecek Fener Alayı ile devam edecek. – NİĞDE

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu