Haber

Anadolu Yıldızlar Ligi Judo Türkiye Finalleri Denizli’de Yapıldı

Anadolu Yıldızlar Ligi Judo Türkiye Finalleri Denizli PAÜ ev sahipliğinde Spor Salonda yapılmıştır. Şampiyona sonunda erkeklerde Manisa, bayanlarda Sakarya takımları şampiyonluk kupasını kazandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Türk Sporunun altyapısına yönelik projesi olan Anadolu Yıldızlar Ligi Yarışları tüm hızıyla devam ediyor. 19-23 Temmuz tarihleri ​​arasında Denizli’nin ev sahipliğinde düzenlenen Judo Türkiye Finalleri 252 sporcu ile gerçekleştirildi. Müsabakalar sonunda düzenlenen ödül töreninde sporcular kupa ve madalyalarını Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu ile Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman’a takdim etti.

“Sporcular Analig projesi ile tecrübe kazanıyor”

Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, Denizli olarak farklı branşlarda birçok milli oluşumu ağırlamaktan heyecan duyduklarını belirterek, Anadolu Yıldızlar Ligi projesi çerçevesinde Judo Türkiye Final Maçlarının başarıyla yapıldığını kaydetti. İlman, Analig projesi ile milli kadrolar için alt yapı oluşturacak bir sürecin yaşandığını ve sporcuların müsabakalarda tecrübe kazandığını belirterek, emeği geçen tüm sporcuları tebrik etti.

Denizli’de 5 tam gün geçirdiler

Anadolu Yıldızlar Ligi Judo Türkiye Finali için Denizli’ye gelen sporcu takımları, kültür gezisinin ilk gününde bir araya geldi. Pamukkale Belediyesi Seyir Zirvesi ve Pamukkale Travertenlerini ziyaret eden sporcular, Denizli’nin güzelliklerini keşfetme fırsatı buldu. PAÜ Spor Salonu’nda mindere çıkan judocular, Türkiye derecesi için 5 gün boyunca canla başla çalıştı. – DENİZLİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu