Ekonomi

BioRestorative sırt ağrısı araştırmasında olumlu eğilim bildirdi

MELVILLE, NY – Klinik aşamada bir biyoteknoloji şirketi olan BioRestorative Therapies (NASDAQ:BRTX), baş tedavi adayı BRTX-100’ün kronik lomber disk hastalığının tedavisinde olumlu bir eğilim gösteren Faz 2 çalışmasının ön verilerini duyurdu ( cLDD). Ortopedi Araştırma Derneği (ORS) 2024 Yıllık Toplantısında sunulan bilgiler, hastaların ağrı ve hareket kabiliyetinde potansiyel iyileşmelere işaret ediyor.

BRTX-100, intervertebral diskin düşük oksijen ortamına daha iyi uyum sağlamak için hastanın düşük oksijen koşulları altında kültürlenen kendi kök hücrelerini kullanan hücre bazlı bir terapidir. Tedavinin amacı beldeki hasar görmüş disklerin yenilenmesini sağlamak; Bu, kLDD hastalarında ağrının azalmasına ve fonksiyonun artmasına yol açabilir.

Devam eden çift-kör çalışma, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki 16 klinik merkezden 99’a kadar kişiyi içermektedir. Veriler kör olmasına rağmen, tedaviden 26 ve 52 hafta sonra toplanan Görsel Analog Skala (VAS) ve Oswestry Engellilik İndeksi (ODI) gibi ağrı ve fonksiyon anketlerine dayanan erken sonuçlar, başlangıçtan itibaren iyileşmeler göstermektedir.

BioRestorative CEO’su Lance Alstodt, verilerin hastalarda önemli iyileşmeler gösterdiğini ve önemli bir güvenlik endişesi olmadığını belirterek ön bulgular hakkında iyimserliğini dile getirdi. FDA BRTX-100’ü onaylarsa, kronik sırt ağrısı için türünün ilk örneği, daha az invazif bir tedavi haline gelebilir.

Tedavi, kemik iliği ve kanı toplamak için kısa bir iyileşme süresine sahip minimal invaziv bir prosedürü içerir. Tedavinin bu şekilde kişiselleştirilmesi, diskle ilişkili ağrıya yönelik ortobiyolojik tedaviler alanında değerli bir ilerleme olabilir.

BioRestorative’in cLDD tedavisindeki ilerlemesi, onu rekabetçi hücre bazlı biyolojik ürünler ve kronik ağrı tedavisi pazarındaki Mesoblast, Brainstorm Cell Therapeutic ve Longeveron gibi diğer şirketlerin arasına yerleştiriyor.

Şirket, BRTX-100’ün güvenliğini ve etkinliğini doğrulamak amacıyla FDA’ya halen bir Biyolojik Lisans Başvurusu (BLA) arayışında. Bu makalede sunulan bilgiler BioRestorative Therapies’ın basın bültenine dayanmaktadır.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu