Yaşam

GUCCI’NİN YENİ YARATICI YÖNETMENİ BELLİ OLDU

Kering ve Gucci, Alessandro Michele’nin geçtiğimiz Kasım ayında ayrılmasının ardından İtalyan markanın yeni kreatif direktörlüğünü Sabato De Sarno’nun üstlendiğini açıklamıştı. De Sarno ilk koleksiyonunu Eylül 2023’te Milano Moda Haftası’nda sergileyecek.

Moda evinin tasarım stüdyosunu Başkan ve CEO Marco Bizzarri altında yönetecek olan De Sarno, Napoli’de büyüdü. Kariyerine 2005 yılında Prada’da başladı, Dolce & Gabbana’ya geçti. Daha sonra 2009 yılında Valentino’ya katıldı ve burada artan sorumluluklar üstlendi ve sonunda erkek ve kadın koleksiyonlarını yöneten moda müdürü olarak atandı.

Bizzarri, “Sabato’nun, lüks endüstrisindeki en etkili rollerden biri olan evin yeni kreatif direktörü olarak Gucci’ye katılacak olmasından çok memnunum” dedi. “İtalya’nın en ünlü lüks moda evlerinden birkaçıyla çalışmış biri olarak, beraberinde engin ve alakalı bir deneyim getiriyor. Sabato’nun Gucci’nin eşsiz mirasına ilişkin derin anlayışı ve takdiri, yaratıcı ekiplerimizin bu heyecan verici yeni bölümü yazmalarına yardımcı olacak, onun zengin mirasından yararlanırken moda otoritesini güçlendirecek farklı bir vizyonla liderlik edeceğinden eminim.”

Kering Başkanı ve CEO’su François-Henri Pinault şunları söyledi: “Guccio’nun Floransa’da Gucci’nin ilk mağazasını açmasından yüz iki yıl sonra, Gucci dünyanın en ikonik, seçkin ve etkili lüks rezidanslarından biri olmaya devam ediyor. Sabato De Sarno’nun kreatif dümeninde olduğu bu mekanın, çok rağbet gören parçalar ve koleksiyonlarla hem modayı hem de kültürü etkilemeye devam edeceğinden ve çağdaş lükse benzersiz ve çağdaş bir yorum getireceğinden eminiz.”

Sabato De Sarno, “Gucci’nin Kreatif Direktörü rolünü üstlenmekten onur duyuyorum. Yıllar boyunca inandığım değerleri kucaklayabilen ve besleyebilen böylesine olağanüstü bir tarihe ve mirasa sahip bir eve katılmaktan gurur duyuyorum. “Marka için yaratıcı vizyonuma katkıda bulunmaktan heyecan ve heyecan duyuyorum.”

haberhekimhan.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu