Haber

Her gün bahçesine gelen tilkiyi ekmekle besliyor.

Her gün bahçesine gelen tilkiyi ekmekle besliyor.

BURSA Bursa’nın Mudanya ilçesinde bir kişi, her gün bahçesine gelen tilkiye ekmek yediriyor. Bebekken ekmek yiyen tilki büyüse de ekmek yediği evi unutmaz.

Marmara Denizi’nin güneyindeki Mudanya ilçesine bağlı kırsal Mürsel köyünde ikamet eden Ertuğrul Bayrak, yaklaşık bir yıl önce evinin bahçesinde yavru köpek olduğu sanılan tüylü bir hayvanı sevmek istedi. Yanına yaklaştığında hayvanın bir tilki yavrusu olduğunu anlayınca çok şaşırdı. Ne yapacağını şaşıran Ertuğrul Bayrak, o gün süte kestiği ekmekle tilki yavrusunu besledi. Karnını doyuran tilki bir daha görülmedi. Tilkiyi aramak için her gün bahçeye çıktığını belirten Bayrak, tilkinin tam 1 hafta sonra tekrar bahçeye geldiğini söyledi. Bayrak, neredeyse aynı yerde yemek bekleyen tilkiyi aynı şekilde besledi. Ertuğrul Bayrak’ın bahçesine alışan tilki, eskiden haftada bir, ardından 3 günde bir geldiği eve her gün gelmeye başladı. Her gün evine ekmek yemesi için gelen tilkiyi eğiten Ertuğrul Bayrak, ödül olarak bazen haşlanmış tavuk ve et verdiğini söyledi.

Tüylerinin parlaklığı ve sağlıklı kuyruğuyla dikkat çeken tilki, ekmek yemeye geldiği o anlardan birinde cep telefonuyla görüntülendi. Ekmeği nerede yediğini unutmayan tilkinin uzun zaman geçmesine rağmen kimseye yaklaşmaması dikkat çekti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu