Haber

Kanser uyuşturucu çetesinin bir kurbanı daha!

İstanbul’da bir hastanede testis kanseri tedavisi gören bir hastaya kanser ilacı yerine su verildiği ortaya çıktı.

Özcan K. isimli vatandaş testis semimoma kanseri tedavisi kapsamında 2021 yılından bu yana hastanenin Onkoloji bölümünde kemoterapi görüyor. Tedavi sonrası Mayıs 2022’de yapılan tetkiklerde hastanın karnında 2,5 santimetrelik bir kitle tespit edildi. 2 Temmuz’da ameliyat olan ve karnındaki kitleden kurtulan Özcan K.’nin 2 kür kemoterapi daha almasına karar verildi.

Özcan K.’nin 2 kür kemoterapi almasına rağmen saçlarında ve kaşlarında kızarıklık olmadı. Bunun üzerine geçtiğimiz mart ayında kanser hastalarına kemoterapi yerine su enjekte eden 5 kişinin hastanede tutuklanması şüpheleri artırmıştı. Zanlıların fiyatları 10 bin ile 90 bin lira arasında değişen kanser ilaçlarını eczanelere ve ecza depolarına sattığı ortaya çıktı.


Daha önce de farklı kanser hastalarına sahte reçete yazıldığını ortaya çıkaran ‘Dedektif Profesör’ lakaplı Özcan K. Dr. Sezai, Vatansever’e gitti. Vatansever, hastasına kemoterapi tedavisi görmediğini, vücudunda 8,5 santimetrelik yeni bir kitle oluştuğunu söyledi. Araştırmada Özcan K.’ye de kemoterapi yerine su enjekte edildiği ortaya çıktı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvuran Özkan K., operasyonda yakalanan 5 kişiden şikayetçi oldu. Özkan K.’nin tekrar ameliyat olup olmayacağının belli olmadığının vurgulandığı dilekçede, “öldürmeye teşebbüs” suçunu işlediklerini söyleyerek hastanedeki sorumluların cezalandırılmasını talep etti.

KAYNAK: SABAH / ATAKAN IRMAK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu