Haber

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu

AK Parti Kümelenme Başkan Yardımcısı Bülent Turan, Yaşlı Emekliliği (EYT) ile ilgili düzenlemeyi bu akşam, tüm taraflarımızın olumlu katkılarıyla, makul ve tutarlı süreler kullanarak yasalaştırmayı umduklarını belirtti.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Heyeti’nde gündemde olmayan konuşmaların ardından küme başkan yardımcıları söz aldı.

İYİ Parti Kümelenme Başkan Yardımcısı Erhan Usta, depremin olduğu ilk andan itibaren bir uyumsuzluk yaşandığını, ihtiyaç sahiplerine ulaşılamadığını öne sürdü.

“Afetin afete dönüşmesinin bir numaralı sorumlusunun hükümet olduğunu” belirten Usta, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Maalesef Adıyaman’da istediğimiz faaliyeti ilk günlerde gerçekleştiremedik. İzninizle soruyorum.” bunun için.” sözünü hatırlattı.

Usta, “Bu kaç özür, kaç helal taleptir” diyerek değerlendirmesini yaptı.

Yapılacak şeyin helal istemek değil istifa etmek olduğunu belirten Usta, “Tarih sizi böyle bir anda bile çadır ticareti yapan bir iktidar olarak anacak, helal etmeyecek” dedi. ifadelerini kullandı.

Usta, Kayserispor-Fenerbahçe maçına taraftar almama kararını kınadı.

“Acıda ve sevinçte bir arada olmanın en seçkin örnekleri sergilendi”

MHP Küme Başkan Yardımcısı Erkan Akçay, son üç haftada millet ve devletin birçok zorluğa rağmen bir bütün olarak seferber edildiğini, acıda ve sevinçte bir arada olmanın en seçkin örneklerinin dayanışma ve dayanışma köprüleriyle sergilendiğini söyledi. işbirliği kuruldu.

Devletin ve milletin emeğinin sahaya yansıdığını ve uyum zincirinin büyük ölçüde kesintiye uğramadığını anlatan Akçay, vatandaşların barınma, beslenme ve güvenlik kurallarının kısa sürede adapte edildiğini ifade etti.

Akçay, “Kentleşme politikalarımızı yapı strüktürleri, alan-kullanım ve yerleşim stratejileri, doğal afetler, riskler ve tehditler dikkate alınarak yeniden gözden geçirmemiz ve yeniden değerlendirmemiz gerekiyor.” söz konusu.

HDP Küme Başkan Yardımcısı Meral Danış Beştaş, yıkımda iktidarın gördüğü tek şeyin “enkaz kaldırma ve inşaat ihaleleri” olduğunu ileri sürerek, “Siz o büyük yıkımı, sandıklarınıza doldurulacak para olarak gördünüz” dedi. dedi.

Kızılay’ın çadırları ve yiyecekleri Ahbap Derneği’ne sattığını belirten Beştaş, “Halkın bağışladığı parayı bağışlanan başka bir kurum aracılığıyla cebinizden çalmayı tercih ettiniz.” yorumunu yaptı.

“Çadır dağıtması gereken Kızılay çadır satıyor”

CHP Küme Başkan Yardımcısı Engin Özkoç, vatandaşların barınma ve güven sorununun çözülmesini talep ederek, “Bugün 22. gün, hala çadır ihtiyacı var. Halka çadır dağıtması gereken Kızılay satıyor” Bunun dünyada tek bir örneği yok.” dedi.

“Şimdi sen bu milletten helal istiyorsun. Neden helal?” diye soran Özkoç, en hayati 48 saatte pasif kalmanın, orduyu zamanında ve aktif güçle sahaya çıkarmamanın, afet öncesi ve sonrası gerekli hazırlıkları yapmamanın helallik meselesi olmadığını söyledi. . Özkoç, “Bu siyasi bir sorumluluktur ve siyasi sorumluluk halka ve hukuka hesap vermektir. Allah affeder mi bilmiyorum ama hangi mağduru görsem milletimiz sizi affetmez.” değerlendirmesini yaptı.

“Unutulan zulüm tekrarlanmaya adaydır”

AK Parti Kümelenme Genel Başkan Yardımcısı Turan, bugün polemiğin yersiz olduğunu belirterek, bugünün kalp atışlarının birleştiği, duaların hep birlikte amin bulduğu bir gün olması gerektiğini vurguladı. Bülent Turan dedi ki:

“Uzun bir aradan sonra bugün Meclisimizi açabildik.

O zamandan bu yana üzerinde çalıştığımız yaklaşık 2,5 milyon vatandaşı ve toplamda 5 milyonu ilgilendiren EYT yönetmeliğini ilk etapta başlatmayı planlıyoruz. Tüm taraflarımızın olumlu katkısıyla, sürelerin makul ve tutarlı bir şekilde kullanılarak bu akşam yasalaşmasını temenni ediyoruz, ancak bu süre konusunda uzlaşı sağlanamazsa yarın veya ertesi gün yasalaşmayı hedefliyoruz; Temennimiz, niyetimiz bu yasanın bu gece mutlaka yasalaşmasıdır.”

28 Şubat postmodern darbesinin milletin zulüm ve insan hakları ihlalleriyle dolu yıllarını çalan ibretlik bir darbe olduğunu belirten Turan, “(Bin yıl sürecek) denilen 28 Şubat Türkiye’ye gömüldü. milletimizin iradesi ve dirayeti ile tarih.Birileri unutsa da biz o günü unutmayacağız.Zulüm tekerrür etmeye adaydır.” dedi.

Turan, eski başbakanlardan Necmettin Erbakan’ı vefatının 12. yılında rahmetle anıyor.

kepsut-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu