Haber

ABD’nin Teksas Körfezi Kıyısında Binlerce Ölü Balık Karaya Vurdu

ABD’de Teksas Körfezi kıyılarına binlerce ölü balık vurdu.

Teksas’ın Brazoria ve Quintana ilçe yetkilileri, Cuma gününden bu yana binlerce balığın karaya vurduğunu ve binlercesinin daha karaya vurmasının beklendiğini belirtti.

İlçe yetkilileri Facebook sayfalarında halkı kıyıya çıkmamaları konusunda uyarırken, temizlik çalışmalarının devam ettiğini ve sürecin ne kadar süreceğinin belirsiz olduğunu belirterek, “Çünkü binlerce ölü balık sürüsü kıyıya gelmeye devam ediyor. sahil”.

Quintana Beach County Park yetkilileri, hava sıcaklıklarının artması nedeniyle sudaki oksijen seviyesinin hızla düştüğünü ve toplu balık ölümlerine yol açtığını belirterek, kıyıya vuran on binlerce farklı türde balığın görüntülerini paylaştı.

Yetkililer, mahsur kalan balık çeşitleri arasında çoğunluğu oluşturan ringa balığının bölgenin ekosisteminde “kritik bir rol” oynaması nedeniyle balık ölümlerinin değerli bir çevresel etkiye sahip olabileceğini kaydetti.

Birleşmiş Milletler tarafından 2019’da yayınlanan bir rapor, okyanus suyunun ısınmasının kıyı sularında düşük oksijen seviyelerinin görülme sıklığını artırdığı ve balık popülasyonunu tehdit ettiği sonucuna varmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etimesgut Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu